Відповідати вбивцям нашого народу доведеться, на цьому світі чи на тому, – Порошенко

Президент вшанував пам’ять жертв політичних репресій

Відповідати вбивцям нашого народу доведеться, на цьому світі чи на тому, – Порошенко
фото oko.kiev.ua
Биківнянські могили, 2007 рік

Биківнянські могили – найбільш живий свідок комуністичного терору, найнеспростовніший доказ злочину проти людства, такого ж масштабного, як ті, що вчинені в Катині, Аушвіці, Бухенвальді, Бабиному Яру, на Соловках, заявив президент України Петро Порошенко на церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій у Національному історико-меморіального заповіднику «Биківнянські могили».

«Репресії, депортації, голодомори… До яких лише методів не вдавалася тоталітарна радянська машина, аби зламати дух волелюбної української нації. Ми прийшли сьогодні на землю Биківні, щоб вклонитися праху невинно убієнних наших предків.

І молячись за їхні душі, ми клянемося живим: ніколи більше не допустити нового червоного чи коричневого геноциду супроти нашого народу», – заявив Порошенко, якого цитує його прес-служба.

Президент наголосив, що у Биківні кожен клаптик просякнутий невинною кров’ю українців, а також жителів інших народів тодішньої УРСР, за національністю росіян, поляків, євреїв та інших.

«Тут вбивали не «ворогів народу», не «шпигунів», «диверсантів», а селян і робітників, вчителів, священиків, науковців і головне – письменників. Намагаючись вбити душу нашого народу. Тут позбавляли життя цілий народ, який за кілька років до того не встигли знищити Голодомором», – констатував президент.

Порошенко визнав, що важко осягнути нормальною людською свідомістю, скільки невинно загублених душ покоїться тут, у Биківні. Довгі десятиліття приховувалися як сам факт злочину, так і його масштаби. І лише зараз науковцями підтверджена цифра понад сто тисяч убитих.

«Биківнянський ліс є символічним місцем, куди приходять вшанувати пам'ять усіх загиблих від рук репресивних органів, по всій Україні.

Забути не зможемо, не маємо права. Пробачити? Розсудить Бог…

Відповідати вбивцям нашого народу доведеться, на цьому світі чи на тому…», – резюмував він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Миколай Паращак 17 травня 2015, 21:59

  Для bob draft. Не потрібно узагальнювати. Хто хоче бачити, той бачить. А гнати бла- бла-бла... багато розуму не треба. Але й користі ніякої ...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • bob draft 17 травня 2015, 14:12

  А хто відповість за те, що за останні 23 роки кількість населення України зменшилася на 7 мільйонів людей.
  Приблизно стільки ж шукають щастя за кордоном.
  А ми бачимо тільки минуле і впритул не хочемо бачити сьогодення, котре різко збільшить втрати населення із- за неякісного харчування, відсутності лікування більшості людей.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук