Відсьогодні у Львові розпочинаються гідравлічні випробування теплових мереж
ЛКП «Залізничнетеплоенерго» проводитиме випробування протягом двох тижнів, ЛМКП «Львівтеплоенерго» — понад три тижні
Теплопостачальні підприємства Львова — ЛМКП «Львівтеплоенерго» і ЛКП «Залізничнетеплоенерго» готуються до нового опалювального сезону 2019−2020 року. Першим етапом підготовки до ремонтної кампанії є проведення гідравлічних випробувань теплових мереж. ЛКП «Залізничнетеплоенерго» проводитиме гідравліку протягом двох тижнів, ЛМКП «Львівтеплоенерго» — більше трьох тижнів.
За інформацією прес-служби ЛМР, ЛМКП «Львівтеплоенерго» і ЛКП «Залізничнетеплоенерго» з 6 травня розпочинають проведення щорічних гідравлічних випробувань теплових мереж для виявлення дефектів, що підлягають ліквідації під час літнього ремонтного періоду, а також перевірки щільності та механічної міцності трубопроводів та арматури. На час проведення гідравлічних випробувань і ліквідації виявлених пошкоджень на трубопроводах буде призупинено подачу гарячої води.
Як повідомляють у ЛМКП «Львівтеплоенерго», з 6 травня відбуватиметься гідравліка теплових мереж від ТЕЦ-1, ТЦ «Південна» і ТЦ «Північна». У зв’язку з проведенням гідравлічних випробувань, буде припинено подачу гарячої води з 6 травня — від ТЕЦ-1 (І-й, ІІ-й, ІІІ-й тепловивід) 764 ж/б:
споживачам Сихівського житлового масиву (пр. Червоної Калини, вул. Морозна, Сихівська, Зубрівська, Монастирського, Довженка, Хуторівка, Чукаріна, Хоткевича, Полуботка, Кавалерідзе, Антоненка-Давидовича, Коломийська, Кос-Анатольського, Трильовського, Вернадського, Антонича, Драгана, Скрипника, Освицька);
споживачам по вул. Стрийська, Бондарська, Скорини, Гашека, Лазаренка, Сахарова, Куликівська, Єфремова, Гвардійська, Лукаша, Моршинська, Кастелівка, Вітовського, Наукова, Володимира Великого та прилеглих до них вулиць (Рубчака, Тролейбусна, Княгині Ольги, Симоненка, Пулюя, Бойчука, Кульпарківська та інші);
споживачам по вул. Шафарика, Дж. Вашингтона, Пасічна, Лисеницька, Китайська, Ярошинської, Дністерська, Раковського, Липова Алея, Зелена.
споживачам мікрорайону «Новий Львів» (вул. Чмоли, Тернопільська, Ярославенка, Мишуги, Тіверська, П. Мирного, Запорізька, Героїв Крут, Литовська, Литвиненка, Угорська, Навроцького, Карбишева, Кам’янецька, Енергетична, Карманського).
з 6 травня — від ТЦ «Північна» (258 ж/б):
споживачам Шевченківського району по вулицях: Грінченка, Чигиринська, Мідна, Б. Хмельницького, Мазепи, Миколайчука, Щурата, Дж. Леннона, Плугова, Студинського, Хвильового, Лінкольна, Тичини, Льняна, Інструментальна, Замарстинівська, П. Панча, Варшавська, Ю. Липи, пр. Чорновола, Під Голоском, Плужника, Масарика, Окуневського, Кошиця, Сосюри, Липинського, Джерельна, Сорочинська.
Подачу гарячої води споживачам після проведення гідравлічних випробувань теплових мереж буде відновлено: споживачам Сихівського, Франківського, Личаківського районів — з 31 травня від ТЕЦ-1 (764 ж/б); споживачам Шевченківського району — з 31 травня2019р. від ТЦ «Північна» (258 ж/б).
За інформацією ЛКП «Залізничнетеплоенерго», у зв’язку з гідравлічними випробуваннями теплових мереж на щільність та міцність не буде подаватись гаряча вода з 6 до 20 травня в будинки за адресами:
— від котельні на вул. Патона, 2а (вул. Виговського, 72; вул. Сигнівка, 3, 5, 7, 9, 11; вул. Любінська, 150−164; вул. Патона, 2−35; вул. П. Полтави, 34; вул. Ряшівська, 7, 9, 13, 15, 27; вул. Кричевського, 65);
— від котельні на вул. Караджича, 11а (вул. Баштанна, 1, 3; вул. Виговського, 1−37; вул. Гірника, 1; вул. Городоцька, 241−249; вул. Головатого, 1−7; вул. Караджича 13, 14, 14а, 16, 29а, б, в; вул. Любінська, 94−104; вул. Мисливська, 15, 27, 29; вул. Яворницького, 1а-11; вул. Патона, 2/2, 2/3, 2/4, 2/5, 2/6, 2/7, 12);
— від котельні на вул. С. Петлюри, 4а (вул. С. Петлюри, 2−53; вул. Любінська, 89−107; вул. Виговського, 39−65; вул. Кульчицька, 1−16в; вул. Кульпарківська, 128−142, вул. Чувашська, 29, вул. Садова, 27а);
— від котельні на вул. Кульпарківська, 95а (вул. Кульпарківська, 154−180; вул. Виговського, 67−89; вул. Садова, 7, 9, 13, 15; вул. С. Петлюри, 34).
— від котельні на вул. Левандівська, 25а (вул. Левандівська, 25).
з 13 до 27 травня 2019р. в будинки за адресами:
— від котельні на вул. Широка, 79а (вул. Роксоляни, 33; вул. Широка, 64−100, вул. Суботівська, 2);
— від котельні на вул. Сяйво, 17а (вул. Сяйво, 11, 13, 15, 17, 19, 21; вул. Широка, 29, 75, 77; вул. Вигоди, 21, 36, 54, 56, 58, 60, 62; вул. Ангарна, 18; вул. Планерна, 12; вул. Доробок, 48; вул. Сластіона, 58; вул. Низинна, 52, 60);
— від котельні на вул. Роксоляни, 26а (вул. Роксоляни, 28, 51, 57, 59, 63, 65, 65а; вул. Повітряна, 92, 94, 65, 88, 68; вул. Сірка, 2, 25; вул. Суботівська, 7, 9, 11, 8, 10, 12; вул. Низинна, 2, 4, 5; вул. Мундяка, 8; вул. Калнишевського, 1, 2, 4, 4а, 6)
— від котельні на вул. Шевченка, 362а (вул. Шевченка, 318−416; вул. Річицька, 9);
— від котельні на вул. Ожинова, 5 (вул. Біберовича, 9, 11,13а; вул. Ожинова, 1; вул. Порічкова, 15);
— від котельні на вул. Величковського, 1 (усі будинки на вул. Величковського).
«Гідравлічні випробування — це обов’язкова вимога, яку необхідно виконати, щоб забезпечити надійне і стабільне проходження опалювального сезону, зменшити і не допустити аварійності, побачити, де є слабкі місця і ліквідувати їх під час літньої ремонтної кампанії. Адже справний стан трубопроводів є запорукою надійного і стабільного проходження опалювального сезону — це безпека мереж та безпека мешканців, безаварійне проходження опалювального сезону», — розповів Олександр Одинець, начальник управління інженерного господарства ЛМР.
За його словами, за результатами минулорічних гідравлічних випробувань було виявлено 106 дефектів на трубопроводах, які були усунуті протягом літньої ремонтної кампанії. Відповідно, якщо б ці недоліки не було виявлено і ліквідовано влітку, вони б стали потенційною загрозою для виникнення аварій в опалювальному сезоні.
Нагадаємо, гідравлічні випробовування проводяться щорічно після завершення опалювального сезону. Під час проведення гідравліки трубопроводи теплових мереж заповнюються охолодженою водою температурою не вище 40 °C. Спершу ділянку трубопроводу, який випробовується, відключають від діючої мережі. Потім у найвищій точці ділянки (після наповнення трубопроводу водою і спуску повітря) встановлюється пробний (підвищений) тиск. Зазвичай він на 25% вищий від робочого. Опісля цього трубопровід витримується під підвищеним тиском не менше 10 хв. Якщо трубопровід десь пошкоджений, чи має якісь невеликі тріщини, то він не витримує вищого тиску і його «рве» у слабких місцях. Про те, що на трубопроводі, який гідравлять, виник порив, свідчить падіння тиску, який фіксують прилади. Натомість, якщо трубопровід не пошкоджений, він витримує випробування підвищеним тиском, який після 10 хв. плавно знижується до робочого. Трубопровід вважається таким, що пройшов гідравлічне випробування, якщо на ньому не виявлено жодних поривів та тріщин.
Далі, за результатами проведених гідравлічних випробувань, розпочинаються роботи з ліквідації виявлених пошкоджень та по заміні трубопроводів. Так впродовж останніх років у Львові в середньому замінюють 15 км трубопроводів, які відслужили термін експлуатації. Труби міняють на попередньо ізольовані, що дає можливість не лише забезпечити надійну подачу опалення, але й зменшити теплові втрати.
«Провести гідравлічні випробування без відключення гарячого водопостачання технологічно неможливо. Зараз тепловики будуть гідравлити діючу магістральну тепломережу, по якій подається теплоносій від ТЕЦ до ЦТП (бойлерних). Натомість, при гідравліці квартальних мереж, які ідуть від ЦТП до будинків, подачу гарячої води не відключають», — зазначив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.
«В час гідравлічних випробувань також плануємо провести ремонтну кампанію на наших найбільших джерелах теплопостачання — це ТЕЦ-1, ТЦ «Південна» і ТЦ «Північна». Відповідно за цей час будуть випробувані мережі теплопостачання, які ідуть від цих ТЕЦ, і також буде проведено ремонт технологічного обладнання на цих об’єктах. Ремонт основного і допоміжного обладнання ТЕЦ — це дуже важливі роботи, адже це обладнання фактично цілий рік задіяне до роботи. І лише під час гідравліки ми маємо змогу зупинити ці об’єкти і перевірити стан обладнання», — пояснив Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівтеплоенерго».