Вихователі дитбудинків та священики пояснили свою позицію щодо продажу алкоголю у МАФах
У вівторок, 9 липня, ввечері відбулося перше засідання комісії продажу алкоголю у МАФах. До неї ввійшли підприємці, а також священики, медики, освітяни та батьки-вихователі у дитячих будинках сімейного типу. Усі, окрім власників кіосків, висловлюються проти продажу алкоголю у тимчасових спорудах. На цьому наполягає і міська рада. Підприємці ж вважають несправедливістю заборонити малому бізнесу продаж, а великим мережам ‒ ні. Тож пропонують вивести усю торгівлю за місто.
Оксана Холявка виховує сімох дітей. Жінка є мамою-вихователькою у дитячому будинку сімейного типу. Каже, для дітей алкоголь ‒ доступна спокуса. Тому проти його продажу у кіосках. Адже там продавці часто не зважають на вік покупця.
«Це дуже легкий доступ і мало контрольований. Я з досвіду знаю, що майже ніхто не переймається тим питатися посвідку в дитини, чи це дійсно є дитина 18-літня, чи вона має право вживати алкоголь, чи вона має право купувати ті сигарети», – каже мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу Оксана Холявка.
За обов’язкову перевірку віку у покупців і діти пані Оксани.
«Паспорт ‒ це особливо, але ще можуть потім нести відповідальність ті, хто продавали, і ті, хто вживали алкоголь. Але, я вам скажу, навіть без паспорта продають, малим дітям продають, тому з тим треба щось робити», – кажуть доньки Ліка та Олеся.
У квітні міська рада заборонила продаж будь-якого алкоголю у тимчасових спорудах. Проте це викликало хвилю обурення власників. Зараз вони оскаржують цю ухвалу у суді.
«Суд двічі відмовив заявникам представникам тимчасових споруд в зупиненні дії нашої ухвали. Зараз розгляд справи дійшов до розгляду по суті, рішення ще не прийнято, тобто до рішення суду ми тимчасові споруди не демонтовуємо», – розповіла директорка міського юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.
Зараз у місті близько 1700 тимчасових споруд. З них, за інформацією департаменту економічного розвитку, торгують алкоголем майже три сотні. Власники МАФів вважають, що така заборона ставить їх у нерівні умови на ринку.
«Я переконаний, що це є дискримінаційна ухвала. Я хочу, щоб всі зрозуміли: ми не тримаємось за продаж алкоголю, ми хочемо рівні права, рівні умови, тому що ми також створюємо робочі місця. Якщо ви, чиновники, так боретесь з алкоголем, в нас, підприємців, є в пропозиція – давайте ми всю торгівлю алкоголем винесемо за межі міста», – прокоментував підприємець Олег Дудко.
«Вже 40 об’єктів господарювання помаленьку переформатовуються. Так було з нічною торгівлею ‒ кричали, сперечалися, але на сьогоднішній день 95% не торгує вночі», – додав підприємець Руслан, який не захотів назвати свого прізвища.
Церква також підтримує ініціативу заборонити продаж алконапоїв у тимчасових спорудах. Закликає до стриманості і адекватного споживання.
«Церква і сьогодні залишається на тих самих позиціях, що алкоголь вбиває націю, і тому церква постійно закликає до розумного вживання алкоголю. В нашій церкві є рух за тверезість життя, існують цілі організації, які допомагають людям, які потрапили у залежність – вийти з цієї ситуації», – додав прес-секретар Львівської архиєпархії Павло Дроздяк.
У міській раді кажуть, що повністю заборонити продаж алкоголю на території Львова не мають повноважень. Тож поки що наполягають на забороні продажу саме у кіосках.