Військова прокуратура відмовилася визнати бойовика «ЛНР» Віктора Агєєва вояком ЗС Росії
Після затримання Агєєв розповів, що є російським військовослужбовцем, але потім відмовився від свідчень
У Новоайдарському суді 13 грудня зачитали обвинувальний акт у справі росіянина Віктора Агєєва, затриманого у червні у зоні бойових дій у Луганській області. Згідно з офіційним обвинувальним актом, потерпілих від правопорушень, учинених представником ДРГ, немає. Також слідство відмовилось визнавати Агєеєва військовослужбовцем РФ, повідомляє «Новая газета».
Згідно із версією військової прокуратури, яка підготувала обвинувальний акт та провела досудове слідство, Віктор Агєєв приїхав на Донбас добровільно воювати за терористів, а не у складі контингенту російської регулярної армії.
«У процесі досудового розслідування встановлено, що в лютому 2017 року громадянин РФ Агєєв, перебуваючи за місцем проживання, Російська Федерація, Алтайський край, через оголошення в мережі інтернет дізнався про набір на службу за контрактом до терористичної організації «ЛНР». До того ж Агєєв усвідомлював протиправний характер намірів учасників терористичної організації «ЛНР», а також негативні наслідки, що настають після їх реалізації, маючи корисливий мотив – отримання грошової винагороди», – зачитав затверджений ним акт прокурор військової прокуратури сил АТО Олексій Мохорт.
Згідно з документом, потерпілих від правопорушень, учинених Агєєвим і затриманими разом із ним учасниками ДРГ – громадянами України Богданом Венгером і Данилом Гладковим, немає.
«Кримінальними правопорушеннями, вчиненими Агєєвим, Венгером і Гладковим, шкоди не заподіяно, цивільних позовів не подавали. Витрати на експертів становлять 15 580 гривень 80 копійок», – процитував Мохорт.
У коментарі прокурор заявив, що під час досудового слідства факту перебування Агєєва на службі у збройних силах Російської Федерації не було встановлено.
«У матеріалах кримінального провадження, якими я володію, зазначено, що він проходив строкову військову службу в Російській Федерації, демобілізований, і після цього приїхав на Донбас», – сказав Мохорт.
Він уточнив, що сам Агєєв не дав свідчень про те, що він чинний російський військовослужбовець. «Інших свідчень про його перебування на службі не здобуто. Зокрема і документів. Є у кримінальному провадженні його військовий квиток із відповідними відмітками про звільнення зі служби», – розповів Мохорт.
Адвокат Агєєва Віктор Чевгуз, відповідаючи на запитання журналістів, заявив, що порадив Агєєву «не поспішати» із визнанням провини.
«Ось зараз прокурор дасть мені матеріали справи. Почитаю, висловлю свою думку, пораджу, що робити. Ну, ви бачите – ніякий він не російський військовослужбовець... Те, що до сьогодні було в пресі, ви не почули», – сказав Чевгуз.
За його словами, «не можна виходити за межі висунутого обвинувачення». «В обвинувальному акті зазначено, що він знайшов за оголошенням телефон потрібної людини, уклав контракт, приїхав сюди (у зону АТО – ред.), тобто діяв як фізична особа», – додав адвокат.
Як писав ZAXID.NET, 25 червня 2017 року штаб АТО повідомив, що військовослужбовці Збройних сил України ліквідували в Луганській області ДРГ противника. Зокрема, було затримано російського військовослужбовця ЗС РФ.
Сам Агєєв підтвердив, що служить в армії РФ за контрактом, і заявив, що перебував у Луганській області від березня.
У Міноборони РФ заперечили інформацію, що Агєєв є чинним військовослужбовцем. 17 жовтня у СБУ заявили, що справу Агєєва і двох бойовиків «ЛНР» подали до суду.
Мати Агєєва Світлана раніше розповідала, що військове відомство РФ заперечує, що її син є військовослужбовцем, і вона не підозрювала, що син перебуває в Україні. «Я вірила, що нас там немає, в Україні. Були офіційні заяви, що наші не присутні. Принаймні я вірила», – пояснила вона.