Військовий 92-ї бригади ЗСУ заарештований за підозрою в розстрілі мобільної групи під Щастям
Увечері 12 лютого Краматорський міський суд заарештував демобілізованого старшину окремої розвідувальної роти 92-ї ОМБ Олександра Свідру за підозрою в розстрілі мобільної групи в сірій зоні під Щастям на Луганщині. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна».
«За клопотанням військової прокуратури йому обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 діб. Ми будемо подавати апеляцію і добиватися обрання запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою», – повідомив адвокат Свідри Ігор Черняк.
За його словами, затримання і оголошення звинувачення Свідрі проходили з процесуальними порушеннями.
«Його викликали в прокуратуру в Краматорську, сказавши, що мова йде про незначні уточнення у справі, яка була порушена раніше через помилково нездані патрони. Він приїхав без адвоката, його допитали, перевірили ще раз на поліграфі і вручили йому звинувачення – без адвоката! – вже за іншою статтею – ч.2 ст.115 (умисне вбивство з обтяжуючими обставинами)», – сказав Черняк.
Він також зазначив, що його колега Олег Федоров, який приїхав уже після оголошення звинувачення і допиту, щоб представляти інтереси Свідри в суді щодо обрання запобіжного заходу, не мав достатньо часу для ознайомлення з матеріалами.
Черняк сказав, що захист вважає позицію прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою невмотивованою.
«Наприклад, вони посилалися на те, що він не проживає на території Донецької області, що він підтримує відносини з іншими військовослужбовцями після того, як вийшов на дембель. Або – що він може сховатися на окуповану територію – це людина, яка рік воювала за їх звільнення!», – сказав він.
За його словами, до суду було направлено електронного листа від народного депутата Ярослава Маркевича, який був готовий взяти Свідру на поруки.
Нагадаємо, 2 вересня 2015 року на Луганщині зведена мобільна група, яку створили для боротьби з контрабандою, потрапила у засідку. В результаті бою загинули двоє людей, ще четверо отримали поранення.
Пізніше головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що до розстрілу мобільної групи в районі міста Щастя не причетна розвідувально-диверсійна група з непідконтрольної Україні території.