Вкладники банку "Надра" просять Ющенка повернути їхні гроші
Вкладники банку "Надра" у Львові підготували колективне звернення до керівництва банку "Надра", голови Нацбанку України Володимира Стельмаха, голови Ради Нацбанку Петра Порошенка, Генерального прокурора України Олександра Медведька, голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики Лариси Лосюк, голови Комітету з питань фінансів та банківської діяльності ВРУ Миколи Азарова, прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, Президента України Віктора Ющенка з вимогою перевірити діяльність керівництва банку та факт відмови у видачі вкладникам коштів, стипендій та пенсій.
Вкладники висловлюють занепокоєння ситуацією, яка склалася у банківській системі держави.
"Всупереч Конституції України, Законам України "Про банки та банківську діяльність", "Про власність", десяткам інших нормативних атів та фундаментальних принципів права, на переконання сотень тисяч вкладників, керівництвом банку "Надра" здійснюються усі дії щодо руйнування банку. З початку січня 2009 року і до сьогодні громадяни, які зберігають кошти, отримують заробітну плату, стипендії та пенсії через рахунки у банку "Надра" не можуть отримати готівку ні через касу, ні через власні банкомати банку, ні через банкомати інших банків.
Щоб отримати свої законні кошти люди щодня вистоюють черги біля каси банку, день отримують на день по 100-600 грн. переважно грошей на всіх або не вистачає, або приходу готівки у касах немає узагалі", - йдеться у зверненні.
Вкладники банку вимагають, аби керівництво держави та Нацбанку перевірило факти відмови у видачі коштів. У випадку підтвердження неможливості проведення цих виплат, ввести у банку тимчасову адміністрацію, а також заборону на виплати керівним працівникам банку премій, видачу кредитів, купівлю обладнання чи іншого майна; забезпечити стовідсоткову виплату зарплати, стипендій та пенсій; розглянути питання про необхідність санації банку, у випадку необхідності провести його націоналізацію.
Також вкладники банку вимагають розглянути можливість порушення кримінальної справи щодо осіб, винних у цій ситуації.