Влада Кіпру схвалила підвищення податку на відсотки за депозитами
Парламент Кіпру переважною більшістю голосів проголосував за чотири з шести законів, прийняття яких вимагала трійка кредиторів.
Про це передає "Прайм" з посиланням на Кіпрське агентство новин.
Депутати схвалили підвищення податку на компанії з 10% до 12,5%; збільшення податку на відсотки за депозитами з 15% до 30%, які йтимуть на оборону; збільшення спеціального податку на фінансові установи з 0,11% до 0,15% .
Прийняття законів відкриває шлях для надання ліквідності приблизно на 2 млрд євро з Європейського механізму фінансової стабілізації. За ці закони проголосувало 46 з 56 депутатів, у тому числі з опозиційної партії.
Голосування за законом, що передбачає подальше скорочення заробітної плати державних службовців та посадових осіб, відкладено на тиждень.
Додамо, що Кіпр став першою країною в зоні обігу євро, який запровадив суворі й суперечливі заходи для наповнення бюджету, за якими, зокрема, зазнають значних втрат великі вкладники двох найбільших комерційних банків країни. Також були запроваджені тимчасові валютні обмеження.
Міжнародний план порятунку Кіпру від дефолту передбачає, що власники депозитів обсягом понад 100 тисяч євро у Bank of Cyprus можуть втратити більш як 60% своїх коштів.
Нагадаємо, міністри фінансів 17 країн єврозони 25 березня підписали попередню угоду, яка забезпечить виділення Кіпру фінансової допомоги, але при цьому загрожує великим вкладникам найбільшого банку країни (Bank of Cyprus) значними втратами.
Міністри фінансів країн єврозони (Єврогрупа) підтвердили розмір фінансової допомоги Кіпру від єврозони і МВФ в розмірі до €10 мільярдів.
У ніч проти 23 березня парламент Кіпру схвалив законопроект про реструктуризацію банків країни. Напередодні парламент відмовився ввести примусове списання частини депозитів у вигляді "податку". У запропонованому законопроекті пропонували списати 6,75% депозитів сумою в 20-100 тисяч євро, і 9,9% з більших вкладів. Попереднє рішення про списання було прийнято урядом за наполяганням кредиторів ЄС.
Українські експерти прогнозують, що фінансова криза на Кіпрі не позначиться на гривні, однак може вплинути на економіку України. Українці, які тримають гроші на Кіпрі, можуть втратити €2,5 млрд.