Влада остаточно згортає свободу слова, – Тягнибок
«Режим Януковича розпочав кампанію з остаточного згортання свободи слова в Україні». Про це 19 вересня 2012 року під час перебування на Херсонщині заявив лідер Всеукраїнського об`єднання «Свобода» Олег Тягнибок. Так він охарактеризував голосування Ради за повернення кримінальної відповідальності за наклеп, інформує прес-служба політика.
Коментуючи голосування Верховної Ради за цей законопроект, лідер «Свободи» наголосив:
«18 вересня 2012 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №11013, який передбачає внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України і має на меті запровадження кримінальної відповідальності «за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини». Відповідно до цього законопроекту, поновлюється кримінальна відповідальність за наклеп. Цілком очевидно, що під «наклепом» влада має на увазі критику на свою адресу. Після остаточного ухвалення цього закону опозиційних журналістів за звинуваченнями в наклепі можуть без проблем запроторити на три-п’ять років до буцегарні», наголосив Тягнибок.
«Регіонали запустили маховик репресивної машини, яка має остаточно знищити свободу слова в нашій державі. Зрозуміло, що коли закон набуде чинності, продажні суди не забаряться «шити справи» проти представників незалежних мас-медіа. Голосування «регіоналів» та їхніх прислужників за цей антидемократичний законопроект свідчить: олігархам, які керують нашою державою, вигідно встановлення диктатури, адже тоді зникають будь-які перепони для тотального пограбування України», – вважає політик.
«Проект закону, від якого віє духом совєцької репресивної машини, зазнав нищівної критики як в Україні, так і за кордоном. Його навіть не розглядали на профільному комітеті парламенту з питань свободи слова та інформації. Одіозний законопроект отримав негативну оцінку науково-експертного управління Верховної Ради. За твердженням Національної спілки журналістів України, ухвалення законопроекту грубо порушує Європейську конвенцію про права людини. Стурбованість з приводу ухвалення законопроекту висловила Рада Європи. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила: законопроект є «серйозним ударом по свободі преси». Представники цієї організації відзначають – українська влада копіює досвід Росії, де вже давно чиниться шалений тиск на опозиційних журналістів», – додав він.
«У ці важкі часи незалежні журналісти та опозиційні політики мають простягнути одне одному руку допомоги, утворити єдиний фронт спротиву антинародному режимові. Лише спільні дії, одностайний захист демократичних прав і свобод убезпечать Україну від перетворення на азіатську деспотію. І автор законопроекту Журавський, і 243 його колеги, і їхні хазяї з Банкової повинні зрозуміти – вони не будуть вічно безкарно попирати права українців. Парламентські вибори покладуть край свавіллю олігархічної кліки, яка починає міряти на себе сталінські шати. Повороту до тоталітаризму вже не буде, а ті, хто посягає на конституційні права громадян, дуже скоро відповідатимуть за свої злочини», – резюмував Тягнибок.
Нагадаємо, 18 вересня, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», внесений народним депутатом від Партії регіонів Віталієм Журавським.
За це рішення проголосували 244 із 344 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Положеннями законопроекту передбачено встановлення кримінальної відповідальності за скоєння такого «суспільно небезпечного діяння, як «наклеп», який полягатиме в умисному поширенні завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію, за умови, що такі дії спричиняють тяжкі наслідки».
Водночас, національна спілка журналістів України готується мобілізувати представників українських ЗМІ для протистояння закону про наклеп. Про це повідомив голова НСЖУ Олег Наливайко.