Влада України проплачує «правильну дискусію» в мережі, – Freedom House
Україна увійшла до групи країн, де наближені до влади проплачені коментатори маніпулюють і направляють дискусії в інтернеті в потрібне русло. Україна увійшла до групи країн, де влада маніпулює інформацією в інтернеті. Про це йдеться в останньому звіті Freedom House «Свобода Мережі 2012. Світова оцінка Інтернет і цифрових медіа».
У звіті визначається, наскільки активно влада тієї чи іншої країни використовує певний набір тактик для того, щоб керувати вільним потоком інформації в інтернеті.
Мова йде передусім про блокування і фільтрацію інформації. До таких тактик належать також прийняття розпливчастих законів, які забороняють певні типи контенту, активні маніпуляції, фізичні атаки проти блогерів та інших користувачів інтернету, і політично вмотивоване стеження. Згідно з результатами і рівнем використання цих тактик країни було розділено на три групи: вільні, частково вільні і невільні.
Дослідження охопило 47 країн світу.
Україна разом з Грузією, Аргентиною, Італією, Угорщиною, Німеччиною і США увійшла до групи вільних країн. Найбільш вільною від цензури і втручання влади у функціонування он-лайн ЗМІ була визнана Естонія.
Частково вільними Freedom House визначив Казахстан, Росію, Індію, Росію, Азербайджан, а невільними — Білорусь, Узбекистан, Іран, Кубу, Китай, В'єтнам.
При цьому найбільше зростання рівня свободи у порівнянні з минулим роком було помічено в Тунісі, Грузії та Бірмі. Більш за все рівень відкритості інтернету за рік впав у Бахрейні, Пакистані, Ефіопії та Єгипті.
І хоча Україна отримала найкращі оцінки за свободу Інтернету та Інтернет-ЗМІ серед пострадянських країн, вона одночасно (разом з Білорусією, Бахрейном, Китаєм, Кубою, Єгиптом, Росією, Сирією, Саудівською Аравією і Венесуелою) увійшла до групи країн, де наближені до уряду проплачені коментатори маніпулюють і направляють дискусії в інтернеті в потрібне русло.
Організація також визначила кілька країн, які зараз є особливо чутливими до погіршення ситуації у найближчі 12 місяців. До групи цих країн увійшли: Азербайджан, Лівія, Малайзія, Пакистан, Руанда, Росія, і Шрі Ланка.
Нагадаємо, 18 вересня, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», внесений народним депутатом від Партії регіонів Віталієм Журавським. Законопроект вводить покарання у вигляді 2-5 років в'язниці за наклеп. У першому читанні закон набрав 244 голоси, за нього проголосували регіонали і комуністи, позафракційні депутати і фракція Народної партії.
Нацрада телерадіомовлення висловилася проти криміналізації наклепу. Міськрада Львова прийняла з цього приводу звернення до президента і спікера, у якій зазначено, що закон про наклеп - у дусі сталінських репресій.