Власники елітного магазину в Києві знищили відоме графіті часів Євромайдану
До теми
-
«Пан Микола діяв на власний розсуд, тому так вийшло».
Львівські комунальники пошкодили мистецький проект пам’яті Героя Небесної сотні ZAXID.NET - УІНП звернеться у поліцію та ГПУ через знищення графіті в Києві ZAXID.NET
- Салон меблів, на фасаді якого знищили євромайданівське графіті, закрився ZAXID.NET
У Києві з фасаду будівлі на вулиці Грушевського, 4 змили графіті з Тарасом Шевченком, Лесею Українкою та Іваном Франком, які були створені під час Революції гідності. Про це повідомила журналістка Тетяна Висоцька на своїй сторінці у соцмережі.
«Товстосуми-власники магазину «Емпоріум» на початку вулиці Грушевського тихенько знищили революційні патріотичні графіті, які протрималися на стінах будинку майже 3,5 роки», – написала вона та розмістила фото теперішнього фасаду будівлі.
Фото Тетяни Висоцької/facebook
Водночас керівник магазину Ігор Доценко вважає, що нічого страшного не сталося.
«Добродії, заспокойтеся, випийте чогось смачного і подумайте тверезо! Ніхто з вас взагалі не знає прізвища художника і чим він займається. Не треба підносити трафаретне мистецтво в ранг творів! Це типовий стріт-арт, який час від часу видаляють комунальні служби. Так що, заспокойтеся і не робіть бурю в склянці», – написав він у коментарях під дописом Висоцької.
Він також запропонував бажаючим купити на ринку продукцію з таким самим зображенням. При цьому зауваження, що стерто оригінали, керівник магазину проігнорував.
Оновлено. Директор Інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що УІНП готує готує звернення в поліцію та до Генеральної прокуратури за фактом знищення пам’яток історії – графіті на фасаді будівлі за адресою Грушевського, 4 у місті Києві. Як з'ясувалось, знищені графіті були пам'ятками історії згідно наказу Мінкультури від 15.10.2014 № 869.
Фото Тетяни Висоцької/facebook, «Української правди»
Зазначимо, що графіті на будівлі на вулиці Грушевського, 4 зображали Тараса Шевченка, Лесю Українку та Івана Франка в образі революціонерів. Вони були підписані рядками з творів кожного з поетів – «Вогонь запеклих не пече», «Хто визволиться сам, той буде вільний», «Наше все життя – війна».