Водоспад Пробій шумить в каньйонах річки Прут. Тут, в довгій ущелині посеред скель, на дні тече річка Прут. В кінці ущелини є кілька скелястих порогів та водоспад. Пробій чи не найповноводніший каскадний водоспад в Українських Карпатах.
Він знаходиться у місті Яремче, Івано-Франківської області. Раніше висота водоспаду сягала майже 25 метрів. Однак понад століття тому, коли русло ріки готували до сплаву лісу, це місце кілька разів підривали. Русло річки поглибилось, а от водоспад зіщулився. Зараз його висота сягає близько 8 метрів.
Тепер річкою вже не сплавляють ліс. Проте її глибоке русло стало чудовою забавою для туристів-екстремалів. Зараз Пробій слугує кінцевою точкою рафтингового маршруту Яремчанським каньйоном. За умови достатнього рівня води у Пруті, екстремали сплавляються від Ворохти до Яремче. Протяжність такого сплаву — близько 40 км.
Трохи нижче водоспаду є розлога і глибока улоговина зі спокійнішою течією. А вгору від Пробія веде промаркований туристичний маршрут на хребет гори Явірник. Перед водоспадом та за ним містяться два сувенірних ринки Яремча. Над водоспадом розташований знаменитий ресторан «Гуцульщина».
У радянський час на березі водоспаду знімали свої кліпи Володимир Івасюк, Назарій Яремчук та Софія Ротару. Саме після цього водоспад Пробій і став популярним туристичним місцем.
Більшість карпатських водоспадів можна роздивитись лише з річкових долин, а Пробій — з усіх можливих ракурсів. Наприклад, можна спуститись до самого водоспаду зі сторони ярмарку у Яремче. Крім того, над водоспадом височіє 20 метровий пішохідний міст, тож подивитись водограй можна і з висоти. За гроші із цього мосту стрибають найсміливіші місцеві жителі.
До слова, на лівий берег Прута тут, окрім як мостом, можна потрапити й іншим шляхом – придбавши квиток на підвісну переправу. Туристам пропонують роздивитись усю силу та красу водограю зблизька, проносячись над каскадом та міцно тримаючись за натягнутий канат.
Подейкують, що до водоспаду приїжджають екстрасенси, аби набратись життєвої енергії та підзарядити свої біологічні «батарейки». Гуцули впевнені, що місця біля гірських водоспадів мають потужну енергетику. Біля Пробію її відчуває кожен. На Пруті, який має норовистий характер, чимало маленьких водоспадів - біля них легко дихається, а згодом відчуваєш, як усі проблеми та неспокій немов водою змиває …
За легендою, у цих місцях у давні часи любилися хлопець Прут та дівчина Говерла. Батьки, дізнавшись про їхнє кохання, сказали, що ніколи не благословлять їхній шлюб. Дівчина закаменіла з горя – перетворилася на гору. А хлопець так за нею тужив, що з його сліз утворився струмок, і з нього народився стрімкий та бурхливий Прут.