Волонтери «Повернись живим» за час роботи вже зібрали для армії ₴100 млн
Волонтери фонду «Повернись живим» за 2,5 року роботи зібрали понад 100 млн грн допомоги українським військовим. Межу 100 млн, повідомив засновник фонду Віталій Дейнега.
Спершу в середу він повідомив, що фонд зібрав майже 100 млн і запропонував до кінця року довести цю суму до 100 млн. «Колись я сказав, що ми зберемо 100 млн гривень. Люблю, коли мої прогнози збуваються. На момент написання цього тексту ми зібрали 99 704 431 гривні 61 копійку. Скільки зібрано прямо зараз і куди витрачено, ви завжди можете подивитися в наших звітах», – написав він. Пропоную вже цього тижня всім разом перетнути межу 100 млн і поборотися за почесний стомільйонний внесок. Хоча, буду чесним, це місце постараюся зайняти я особисто. Мої 10 тис. стоять у нашій звітності першими. І я докладу трохи зусиль, щоб мій внесок закрив цю історію. І почав нову», – додав Дейнега.
Проте через певний час у середу після цього допису Дейнега повідомив, що позначку у 100 млн грн вже перейдено.
«100 000 125, 82 гривень. Ну ви зрозуміли», – написав Дейнега.
10 травня 2014 року, засновник фонду «Повернись живим», київський айтішник Віталій Дейнега, розмістив у Фейсбуці пост про те, що віддає на потреби української армії власні 10 тис. грн, і закликав брати участь у підтримці військових своїх знайомих. Поступово до збору коштів почали долучатися незнайомі люди, і волонтерська ініціатива почала набирати обертів. Так було зібрано перші 100 тис. грн, нагадало історію фонду видання LB.ua.
Волонтери закуповували для солдатів бронежилети, а перед відправленням малювали на них герб України і писали «Повернись живим». Так і народилася назва фонду.
Організація росла, і змінювалася ситуація на фронті. Поступово прийшло розуміння: щоб воїни насправді повернулися додому живими, потрібно щось більше. Так прийшла думка про тепловізори, які дають можливість помітити ворога до нападу, а не після. Особливо важливу роль тепловізори зіграли під час операції в Донецькому аеропорту, при виході з Дебальцевого, контратаках в Авдіївській промзоні і зараз допомагають зберігати життя на Світлодарській дузі.