ВООЗ не виявила жодної смерті внаслідок вакцинації від Covid-19
ВООЗ проводить постійний моніторинг ситуації з вакцинацією проти коронавірусу
Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що випадків смерті в результаті вакцини від Covid-19 на сьогодні не зафіксовано. Про це йдеться в заяві ВООЗ від 11 березня.
У ВООЗ розповіли, що проводять постійний моніторинг ситуації з вакцинацією. Їм, зокрема, відомо, що як запобіжний захід кілька країн Європейського Союзу призупинили використання партії вакцини AstraZeneca на підставі повідомлень про рідкісні порушення згортання крові у вакцинованих осіб.
Наголошується, що таке рішення було прийнято як запобіжний захід, поки завершується повне розслідування.
«Вакцинація проти коронавірусу не знизить смертність з інших причин. Після вакцинації людина може померти, але без причинно-наслідкового зв'язку ... На сьогоднішній день не виявлено випадків смерті від вакцини Covid-19», – додали в ВООЗ.
Як справи з вакцинацією від коронавірусу у світі
Вакцинація від коронавірусу триває ще з грудня минулого року. Станом на 12 берзня у світі зроблено понад 118 млн щеплень. Поки що найбільший попит у світі мають 6 препаратів – Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnosn, Sinovac, Novavax.
Ці вакцини мають різні механізми дії. Pfizer-BioNTech та Moderna – це так звані РНК (мРНК)-вакцини, які використовують частину генетичного коду вірусу. Замість того, щоб вводити в організм слабкий або неактивний антиген, вони вчать клітини організму виробляти «протеїн шипів коронавірусу». Це спонукає імунну систему утворювати антитіла для боротьби з вірусом.
Вакцина Oxford-AstraZeneca – це так звана вірусно-векторна вакцина. Вчені модифікували версію звичайного респіраторного вірусу, яким заражаються шимпанзе, та додали частину генетичного коду коронавірусу.
Попри хороші темпи вакцинації, майже половину з них зробили лише дві країни – США і Велика Британія. Також варто врахувати те, що деякі країни значно відірвались у відсотковому співвідношенні вакцинованого населення. Для прикладу, якщо в Україні вакцинація тільки почалась – Ізраль вже щепив понад 70% населення.
ВООЗ ще в січні закликала розвинені країни сповільнити кампанію з вакцинації, щоб препарату вистачило менш заможним країнам – сама суть глобальної вакцинації полягає в тому, щоб одночасно охопити нею якомога більше країн.
Також Всесвітня організація охорони здоров'я погодила план компенсації збитків, завданих вакциною проти Covid-19 для 92 бідних країн-учасниць глобальної програми COVAX.
За прогнозами науковців, пандемія коронавірусу завершиться на початку наступного року. ВООЗ переконана, що перемогти пандемію коронавірусу цьогоріч не вдасться, але ефективна вакцинація зможе впоратися з найгіршими її наслідками – смертями і госпіталізаціями.