Врятовані два роки тому з «ферми смерті» тварини залишаться у Львові
Поні, овець та ламу візьмуть на баланс еколого-натуралістичного центру
Врятовані, а тепер вже – й узаконені. Тварин, яких два роки тому визволили з «ферми смерті» на Львівщині, нарешті візьмуть на баланс Львівського еколого-натуралістичного центру. Про це повідомив директор центру Ігор Антахович.
Двоє поні, семеро овець та лама два роки тому чудом вижили в селі Лішня Дрогобицького району. Тоді через байдужість власника, який був за кордоном, десятки тварини і близько сотні екзотичних птахів декілька місяців були замкнені без їжі і води. Майже всі загинули.
Живими до Львова привезли тільки двох поні, сімох овець та одну ламу. Слідство триває дотепер. Але власника поліція так і не знайшла.
«У грудні я отримав офіційного листа від Дрогобицького управління поліції. Зараз ми маємо право поставити цих тварин на баланс, і з січня цього року вони будуть власністю львівської громади. Досі вони були як докази в процесуально-кримінальному провадженні. Харчувалися завдяки допомозі людей. Дуже дякую львів’янам, які вже два роки пам’ятають про цю проблему і допомагали нам весь цей час харчами», – розповів директор дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
Поні Анфіска та Маланка в еколого-натуралістичному центрі – улюбленці дітей. А благодійник до компанії подарував для них ще й Пончика.
«Ми взяли на роботу педагога, який має досвід роботи з кіньми і відкриваємо гурток для любителів коней... Якщо наші поні будуть ходити широким кроком, то можна буде навіть проводити реабілітацію для дітей з ДЦП і вадами хребта», – зазначив Ігор Антахович.
А от в овечій сім’ї – поповнення уже другий рік поспіль. Цього разу двійко малих з’явилось ще в грудні. А на старий Новий рік – ще одне ягня.
Лама Клеопатра – також з Дрогобиччини, із «ферми смерті». Вуха в неї так і залишились коротшими, вони були чи то обморожені, чи їх погризли щурі. Проте тепер у неї ідилія з Цьомчиком, який у центрі був ще раніше. І, можливо, у них ще буде повноцінна сім’я.
«Ми спостерігаємо їх кохання, ну поки що результатів не було. Але це, власне, говорить, що стан Клеопатри був дуже важкий. А ще в нас була така історія, коли бродячі пси з парку прорвалися до них у вольєр і нашого самця Цьомчика пробували гризти. Кльопа має досвід захисту від таких тварин, тож вона його врятувала, відігнала цих собак», – додав директор центру.
Вівці, поні та лама з 1 січня на балансі еколого-натуралістичного центру будуть офіційно. Але додаткові харчі у подарунок вони також з радістю приймуть.