Всеукраїнський проект з безпеки дорожнього руху для дітей стартував зі Львова
У понеділок, 29 серпня, усеукраїнський проект «Відповідальні батьки» стартував зі Львова. У межах проекту для батьків і родин, які лише готуються до появи дитини, проведуть низку тренінгів з безпеки дорожнього руху та курси з надання першої допомоги дітям, які постраждали в ДТП.
Як розповіла ініціаторка проекту та керівниця ГО Traffic Challange Ольга Дробишева, проект «Відповідальні батьки» спрямований на те, щоб зменшити кількість ДТП за участю дітей. «В Україні ДТП досі лишаються однією з причин смертності серед дітей та молоді. У 2015 році в ДТП загинули 3970 українців, з них 215 – дітей. Це дуже великі цифри, у Європі таких цифр уже давно немає», – зазначила Ольга Дробишева.
За її словами, проект «Відповідальні батьки» – всеукраїнський, проте старує він саме зі Львова. «Ми стартуємо зі Львова, бо за статистикою Львівська область належить до однієї з найпроблемніших як із загибелі дорослих, так і дітей у ДТП», – сказала Дробишева. Так, у 2015 році на Львівщині внаслідок дорожньо-транспортних пригод загинули 15 дітей, з них троє – у Львові. Протягом першого півріччя 2016 року на дорогах Львова загинули двоє дітей.
У межах проекту молодих батьків та пари, які лише готуються стати батьками, навчатимуть поведінці на дорозі. Батькам розповідатимуть, як вберегти дитину від ДТП, навчити переходити через дорогу, як використовувати дитячі крісла в автомобілях тощо. Крім того, для батьків проведуть тренінги з надання першої допомоги дітям у разі, якщо ДТП таки сталася.
Для дітей засновники проекту приготували книжку, в якій у доступній формі пояснюють основні правила безпеки на дорозі.
Усю інформацію з безпеки дорожнього руху оприлюднять також на сайті проекту.
У подальшому тренінги з безпеки дорожнього руху планують включити до безкоштовних державних програм з підготовки вагітних до пологів, які діють при жіночих консультаціях і пологових будинках.
Найближчим часом в межах проекту також запровадять курси для тренерів з безпеки дорожнього руху. Стати тренером може кожен охочий. Для цього треба зареєструватись за телефонами (032) 2971000 або (067) 2080988 або написавши на електронну скриньку safecity.lviv@gmail.com.
До проекту долучились патрульна поліція Львова та ГО «Львів – безпечне місто». Зокрема, поліцейські проводять зустрічі зі школярами і пояснюють їм ПДР.
Як зазначив керівник ГО «Львів – безпечне місто» та депутат Львівської міськради Андрій Шевців, важливо не лише навчити дітей правилам безпеки на дорозі. Потрібно, щоб батьки самі дотримувались ПДР. «Буває, що дитину навчили правильно переходити дорогу, діти вже в першому класі знають, що таке світлофори, пішохідні переходи. А потім, коли дитину ведуть зі школи додому, батьки або дідусі й бабусі ігнорують ПДР і переходять дорогу в невстановленому місці. Тобто дитина засвоїла теорію, а на практиці правил не виконує», – сказав Шевців.
Минулого року активісти започаткували роботу «жовтих добродіїв» – людей, які допомагають дітям переходити дорогу на пішохідних переходах. Цьогоріч з 1 вересня «жовті добродії» знову розпочнуть роботу на найбільш жвавих переходах.
Крім того, Андрій Шевців закликав автомобільні салони, банки, страхові компанії долучитися до проекту і виготовити наліпки та іншу продукцію зі світлоповертальними елементами, які допомагають водіям ввечері бачити дітей на дорозі.
Шевців також нагадав, що у вересні у Львові завершать освітлення 120 пішохідних переходів.