«Укрзалізниця» запроваджує Wi-Fi в пасажирських поїздах
На першому етапі реалізувати проект доступу до Wi-Fi планують у швидкісних поїздах Інтерсіті+
В «Укрзалізниці» заявили, що працюють над впровадженням Wi-Fi-доступу до інтернету у пасажирських поїздах. Про це повідомив директор з питань інформаційних технологій АТ «Укрзалізниця» Володимир Рєзнік.
За його словами, вже багато років йде мова про якісний доступ до інтернету у поїздах, але далі слів справа не рухається, проводяться пілотні впровадження, які за результатами пілоту подальшого розвитку не мають.
«Наше завдання – створити якісний сервіс у пасажирських поїздах. Одна з основних тенденцій сьогодення - це мобільність і присутність онлайн. Поїзди Інтерсіті+ часто використовуються як офіси на колесах, тому в цих поїздах насамперед важливо забезпечити якісний доступ до інтернету», – сказав Рєзнік.
Він додав, що наразі «Укрзалізниця» у співпраці із зацікавленими інвесторами вивчає нові технології, які здатні дійсно забезпечити якісний високошвидкісний інтернет упродовж усього маршруту.
Як пілотний проект планують впровадження Wi-Fi у швидкісних поїздах Інтерсіті+ на напрямку Київ – Харків.
«Опрацьовується концепція, яка буде масштабуватись на всі напрямки слідування потягів, з вирішенням головної проблеми - покриття сліпих зон», – йдеться у повідомленні.
«Якщо цей проект буде успішним, ми запровадимо Wi-Fi у всіх поїздах, забезпечимо безперебійний зв’язок протягом усього шляху курсування поїздів територією України», – зазначив Рєзнік.
«Укрзалізниця» вже багато років веде переговори з мобільними операторами для впровадження якісного інтернету і постійно тестує різні варіанти співпраці з ними. У компанію пояснювали, що будувати окрему мережу для поїздів поки не вигідно і це важко піддається реалізації
У всьому світі існує два принципових підходи для забезпечення інтернету в поїздах:
- об'єднувати існуючий трафік від всіх мобільних операторів і подавати його на вагон, а далі роздавати користувачам через Wi-Fi;
- якщо достатнього покриття немає – потрібно будувати (як правило, на гроші залізничників) виділені мережі вздовж доріг.
А вже далі мобільний сигнал подають на вагон і роздають всередині вагона через Wi-Fi.