Як львів’яни реагували на п’ять запитань президента Зеленського
Виборці можуть заповнювати анкету опитування за бажанням
У Львові 25 жовтня тривають місцеві вибори. Після того, як львів'яни проголосують за міського голову, депутатів міської, районної та обласної рад, на них ще чекають «5 запитань від Президента України Володимира Зеленського». Це так зване народне опитування, що його президент України оголосив два тижні тому. В анкеті українців запитують, зокрема, чи ув'язнювати корупціонерів довічно, чи створювати вільну економічну зону на Донбасі. Є там і питання про кількість депутатів у парламенті та про легалізацію медичного канабісу.
До такого опитувальника від Володимира Зеленського львів'яни ставляться по-різному: хтось цікавиться й заповнює його, іншим – байдуже, а деякі агресують. Про це ZAXID.NET розповіла волонтерка дільниці у школі №62 Уляна Мойзур.
«Негативно реагують здебільшого старші люди, вони передають "привіт!" президентові. А молодь жваво підходить, відповідає, навіть жартує. В час від ранку до обіду анкети заповнили десь 150 виборців», – каже вона.
П'ятірку запитань львів'яни тлумачать по-своєму: то одразу відповідають на них, то роздумують.
«Я дала відповідь на два запитання: знак "за" поставила легалізації канабісу. А щодо статусу економічної зони на Донбасі – висловилась проти, адже якщо такий присвоювати, то по всій Україні», – вважає пані Лідія.
Тим часом пані Оксані бракує пояснень. «Чому корупціонера, який накрався, треба за наш кошт утримувати в тюрмі? Щодо створення вільної економічної зони: а чому не на Львівщині? Наші шахтарі якісь не такі? Скорочення депутатів до 300. Може, їх взагалі треба 150?», – роздумує львів'янка.
Голови дільничних комісій переконують, волонтери з опитуванням виборчому процесові не заважають. Під приводом агітації вони там теж не стоять.
«Немає жодних закликів за того чи іншого кандидата, так само, які і емблем чи партійних кольорів», – розповідає голова ДВК Юрій Лелявський.
Зазначимо, що «5 запитань від Президента України Володимира Зеленського» – це не примусово. Заповнювати анкету виборці йдуть за бажанням. Самі ж відповіді не є референдумом, тож юридичної сили не матимуть.