Як працевлаштувати сотні тисяч українців?
Напередодні виборів, влада в особі президента, Кабінету міністрів і депутатської більшості намагається демонструвати показову турботу про звичайних українців. Саме таку мету мають «соціальні ініціативи» у вигляді підвищення пенсій, зарплат бюджетникам, соціальних виплат чорнобильцям та іншим пільговикам.
Окрім того, чиновники вирішили продемонструвати, що збираються допомогти мільйонам українців вирішити проблему працевлаштування. У підсумку з'явився урядовий законопроект, за допомогою якого влада збирається вирішувати проблему безробіття.
Однак дуже скоро виявилося, що запропоновані владою заходи навряд чи підійдуть безробітним та вчорашнім студентам, які шукають перше місце роботи. Зокрема, віце-прем'єр-міністр та міністр соціальної політики Сергій Тігіпко одним із заходів боротьби з безробіттям запропонував, щоб молоді фахівці працювали на своєму першому робочому місці безкоштовно. Але ж такий підхід – пряме порушення Кодексу законів про працю. Не кажучи вже про те, що безкоштовну працю фахівці в усьому світі кваліфікують як «приховане безробіття». Загалом уряд пропонує тиснути на роботодавців репресивними заходами. Як відреагує на таку лінію поведінки український підприємець, якого й так постійно гноблять нескінченними перевірками та непомірними податками?
Наталія Королевська, лідер партії «Україна – Вперед!», вважає, що репресії нічого путнього не принесуть. На її думку, лише стимулюючі заходи допоможуть працевлаштувати безробітних українців. Пропозиції Королевської та її однодумців оформлені в програму «Нова економіка – нова країна». Презентуючи свої економічні пропозиції, лідер партії «Україна – Вперед!» побувала в найрізноманітніших куточках України, щоб обговорити пункти програми та зібрати на місцях пропозиції і ідеї. Своє бачення нової економіки для нашої країни Королевська разом з однопартійцями вже почала оформляти у вигляді законопроектів. Зареєстрований нею у Верховній Раді проект Закону «Про зайнятість населення», на думку Королевської, дозволить створити сотні тисяч нових робочих місць та збільшити доходи мільйонів українців. А головне – такий закон допоможе розвитку української економіки, що зараз переживає не найкращі часи.
За словами Королевської, головна ідея законопроекту – запровадити комплекс заходів, які б стимулювали підприємства та компанії добровільно створювати нові робочі місця. «Зареєстрований нами законопроект базується не на логіці репресій та нових штрафів для малого і середнього бізнесу, а на впроваджені реальних стимулів для підприємців щодо створення робочих місць, допомоги соціально незахищеним людям отримати роботу та підняти зайнятість у тих сферах, де сьогодні найбільше безробіття», – характеризує свою законодавчу ініціативу лідер партії «Україна – Вперед!».
Її законопроект пропонує спрямувати на створення нових робочих місць до 3% коштів, виділених на цільові програми бюджету. На практиці це буде працювати так. Наприклад, загальновідомо, що на підготовку України до Євро-2012 було витрачено близько 80 мільярдів гривень. Якби закон Королевської вже працював, чиновники були б зобов'язані виділити на створення робочих місць до 2,4 мільярди гривень. Створення робочих місць в малих населених пунктах та в сільській місцевості Наталія Королевська пропонує зробити пріоритетом – адже найчастіше знайти там хоча б яку-небудь роботу практично неможливо. «У малих населених пунктах, для студентів, матерів-одиночок, дітей-сиріт, інвалідів, осіб передпенсійного віку мають бути створенні можливості отримати хорошу роботу з гідною оплатою. Для випускників – отримати перше робоче місце. Наш законопроект – це новий підхід до рівності можливостей та соціальної справедливості, що базується на здоровому зростанні економіки», – пояснює Королевська.
Розробляючи проект Закону «Про зайнятість населення», Королевська з однодумцями заздалегідь прорахували економічні результати. Наприклад, такий захід як податкові пільги для підприємств, які створюють нові робочі місця, дозволить працевлаштувати 180 тисяч українців за 4 роки. Стимулювати роботодавців пропонується за допомогою таких заходів, як податкові пільги під час реалізації інфраструктурних проектів – у таких сферах, як будівництво доріг, житлово-комунальний сектор, сільське господарство, харчова промисловість тощо. Запровадження пільги зі сплати єдиного соціального внеску з малого та середнього бізнесу (внесок пропонується знизити вдвічі, а фізичних осіб-підприємців, які створюють нові робочі місця, взагалі звільнити від його сплати) – це ще до 20 тисяч нових робочих місць щорічно.
Ініціативи партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!» – вдалий приклад на тлі інших українських політиків. Адже Королевська пропонує виборцям голосувати не за красиві обіцянки, а за конкретні кроки, оформлені в програму «Нова економіка – нова країна». Частина цих кроків впроваджується вже зараз через розробку та подання до Верховної Ради законопроектів. Особливо важливо, політичний курс партії “Україна — Вперед!” базується не на спекуляціях щодо конфліктних тем НАТО чи другої мови, які розколюють Україну, а пропонують насамперед ініціативи, що однаково близькі як жителю Східної, так і Західної України, та спрямовані на вирішення питань «особистої економіки» кожного українця.