Як прискіплива відвідувачка EVA очолила десятки магазинів мережі
Чи траплялося з вами, що бажання кардинальних змін у професійному житті спонукало на відчайдушні вчинки?
Наприклад, звільнитися зі звичного місця роботи або позбутися стабільності заради потенційних можливостей? Наша героїня Ірина Гаврилюк зважилася на рішучий крок та жодного разу не пошкодувала, адже це дало їй можливість професійного зростання.
Нині під керівництвом Ірини Гаврилюк (на фото) вдало працюють 11 магазинів мережі косметичних товарів для жінок EVA. Ірина Гаврилюк погодилась нам розповісти про своє доленосне рішення та мотивацію розвиватися у компанії, яка спромоглася не лише зрозуміти потреби західноукраїнського споживача, а й відкрити десятки магазинів на Львівщині, Тернопільщині, в Івано-Франківську та Хмельницькому.
— Пані Ірино, як ви потрапили до компанії?
— Спочатку навіть про таке не думала. У нас на Сихові (район Львова) відкрився один із магазинів мережі EVA. Я іноді заходила, але без особливого ентузіазму. Адже марка ніби наша, і ніби ні — з Дніпра. Відверто кажучи, дивилася на них з деяким скепсисом, але не без цікавості — чи приживуться у наших краях? Я ж не знала, що у них вже відкрито 300 магазинів по усій країні. Заходила, роздивлялася, іноді купувала, іноді ні. Поступово почала порівнювати і розуміла, що діапазон товарних і цінових пропозицій у EVA суттєво відрізняється від інших мереж. Це дедалі більше припадало мені до вподоби. На той час я була у декреті, тому існувала необхідність купувати все для всіх: дитині, чоловіку і собі. У EVA я знаходила продукцію, якою ми всі користувалися. Крім того, звертала увагу і на власні торгові марки компанії, які не знайдеш в інших магазинах.
У той період мій особистий годинник натякав, що вже час виходити з декрету. Я за освітою товарознавець, пропрацювала 12 років у продуктовій мережі. Починала звичайним продавцем, потім касиром, а потім адміністратором кількох невеликих магазинів. Робота в EVA стала, з одного боку, логічним продовженням моєї кар’єри у торгівлі, з іншого — викликом, адже категорії товарів зовсім інші. У компанію я прийшла наприкінці 2016 року, коли вона вже відкрила сотні магазинів по всій Україні. Спочатку працювала у магазині на вулиці Шолома Алейхема, потім мене на рік перевели в абсолютно ексклюзивну точку у ТРЦ. Це був перший магазин подібного формату у торговельному центрі Західної України. З липня працюю супервайзером, менеджером з продажів та керуючою 11 магазинів у Західному регіоні.
— Чи було складно? Не жалкували про вибір?
— Жодного дня. Адже компанія працює чесно, прозоро і для людей. Це було одним із найголовніших критеріїв для мого сприйняття. Також я отримала омріяну можливість професійно розвиватися, тому що в нас приділяють велику увагу навчанню персоналу. Для прикладу, навіть продавці-стажери перед початком переглядають курс ознайомчого відео. Воно навчає формату та стандартів взаємодії з клієнтом, розповідає про здобутки компанії, колектив. Тобто людина починає стажування з чітким усвідомленням, куди вона потрапила. Співробітники раз на пів року можуть здавати тести та підвищувати власну професійну категорію і, як наслідок — отримувати більший оклад. У нас постійно проходять тренінги від постачальників та обмін досвідом від керівників. Найголовніше те, що людина з моменту стажування відчуває увагу до себе та взаємодію в колективі. Відповідно, зростає мотивація стати частиною великої сильної команди, а не зернятком зпоміж колективу 725ти магазинів.
— Вже понад 7 сотень?
— Так. Я прийшла, коли відзначали відкриття 300го магазину, а потім і 400го. Сподіваюсь, що на початку наступного року ми осягнемо межу в 1000 філій. Цього місяця плануємо відкрити ще два магазини у Львові та один в Івано-Франківській області.
— І всі магазини рентабельні? За рахунок чого?
— Ви знаєте, компанія EVA — це насамперед бізнес не про гроші, а прозора діяльність для людей. Наші покупці — абсолютно різні люди. Це здебільшого жінки віком від 18 і за 60 років, з абсолютно різним бюджетом, бажаннями і потребами. Але з огляду на попит і кількість відвідувачів, нам вдається задовольняти потреби більшості з них. Я про це не зі слів знаю — мені дзвонять усі: мама, тато, родичі — купи те, купи інше. EVA дає можливість виконати прохання усіх, не бігаючи з магазину до магазину. Також ця мережа магазинів вже стає доступною у найвіддаленіших куточках країни.
— Ви згадали, що кожен член колективу — індивідуальність. Як заохочуєте працівників?
— Навіть принципи підготовки стажерів підтверджують, що психологічна атмосфера в колективі понад усе. Ми клієнтоорієнтована компанія, наші продавці завжди радісні та усміхнені. Незадоволена людина не може тривалий час імітувати хороший настрій. Це можливо досягти лише щирістю, коли працівнику робота в радість. Не останню роль грає взаєморозуміння між співробітниками, незважаючи на різницю у посадах. Адже фахівці вищої ланки зазвичай проходять шлях від продавця до, наприклад, керуючого в нашій або іншій компанії. Вони абсолютно розуміються на специфіці роботи співробітників на інших ділянках роботи, розуміють можливі труднощі та перепони, вчасно консультують і підтримують молодших колег. Крім того, проводяться різноманітні змагання для наших працівників.
— У EVA працюють тільки жінки?
— Ні, у Івано-Франківську є навіть хлопець — продавець. Він у нас поки що родзинка. Але стверджую, що жінки реагують дуже позитивно. Приємно, коли чоловіки прагнуть працювати у нас і допомагати жінкам робити найкращий вибір. Хоча здебільшого хлопці задіяні на позиціях приймальників товарів. Та ми відкриті до усіх.
— Як потрапити на роботу до EVA?
— Дуже просто. Найперше — мати бажання спробувати. Прийти в один із магазинів та поспілкуватися із керівництвом. Або ж зателефонувати чи написати нам. Скажу від себе, що особиста присутність людини вже засвідчує серйозність її намірів. Після стажування на практиці ми даємо можливість ще раз все зважити. Адже стажування не накладає на людину жодних зобов’язань.
— На які якості потенційного співробітника звертаєте увагу?
— Насамперед у нас дорога позитивним. Ще на етапі співбесіди потрібно проявити себе відкритим, чесним, лояльним та щирим. Людина, яка виходить працювати з відвідувачами у торговельну залу, не може бути пригніченою та замкненою. Відверто кажучи, навіть непрофесійні якості лежать в основі відбору працівника. Головне — щирість і любов до людей.
— Ви саме така?
— Звісно. Я сама ціную чесних, позитивних, справедливих особистостей, які можуть працювати у команді. Для мене важливо для кожного знаходити особливий підхід, налаштовувати на роботу та підтримувати. Я дуже люблю надихати на якісно виконані завдання, завдяки яким людина якнайкраще відкриється в особистому і професійному житті.
— Знову повертаєтесь до робочої теми.
— А як інакше? Все пов’язане. Робота для мене — це моє життя. Я б не змогла працювати там, де мені не подобається. І нікому не раджу.
— На скільки ви щаслива людина?
— Цілком. Більш того — гармонійна. У мене є улюблений чоловік, прекрасний синочок і робота. Я щиро раджу усім жінкам: якщо оточуючі нав’язують власне бачення вашого майбутнього, то нікого не слухайте! Слухайте тільки власну душу, яка єдино і вірно закликає рухатися у потрібному напрямку. Не важливо, буде то кар’єра чи родина. Головне — йти до своєї мети. Якщо людина не реалізована як особистість, то вона не зможе бути гармонійною. Саме збалансований внутрішній стан — це запорука вашої краси, щастя та любові до себе та оточуючих.
Автор Оксана Марків