Які шанси Львова стати господарем Євробачення-2017?
У місті ще не рахували, скільки коштуватиме підготовка до конкурсу, але знають, де його можна провести
Львів позмагається за Євробачення-2017. Про готовність міста прийняти пісенний конкурс заявив міський голова Андрій Садовий. У Ратуші вже навіть знають, де можна провести грандіозну подію. Але крім Львова принаймні ще три українські міста – Київ, Одеса та Дніпропетровськ – претендують на Євробачення-2017.
Поки Джамала раділа перемозі на Євробаченні-2016, в Україні вже почали думати, як прийматимуть Євробачення-2017. Адже за правилами конкурсу, право на його проведення отримує країна-переможець. Одразу чотири міста заявили, що готові вступити в боротьбу. Серед них і Львів.
«Якщо ми хочемо показати світові європейську Україну з прекрасним відкритим обличчям, Львів готовий, будь ласка», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.
Двома руками за таку ініціативу мера і містяни. Принаймні ми не зустріли таких, хто б не хотів, аби пісенне свято відбулося у Львові.
«Дуже позитивно. Якщо буде у Львові – тим краще ще для нас», – вважає пан Євген.
«Звичайно, що хотілось би. Тому що це інший рівень – світовий. Львів і так знають у світі, а так будуть знати ще більше», – зазначила Ірина.
У Львові вже навіть вирішили, де можна провести пісенний конкурс. Один з варіантів – «Арена Львів». Найбільший плюс – 32 тисячі глядацьких місць. Основний мінус – відкритий дах над стадіоном, бо для такого конкурсу треба закрите приміщення. Та на самій арені вважають, що й це поправимо.
«Ми колись вивчали це питання, оскільки цікавилися запрошенням цирку «du Soleil» до Львова і виступати він мав власне в чаші арени. Теоретично це мав би бути вільно стоячий дах на землі, який не зовсім би спирався на той власне дах, який зараз тут існує. Це треба вивчити інженерну складову, але я впевнений, що це реально, бо є приклади, коли відкриті стадіони ставали закритими», – наголосив директор «Арени Львів» Денис Ринський.
Якщо, не «Арена Львів», то спорткомплекс на вул. Кульпарківській, який минулоріч мав приймати чемпіонат Європи з баскетболу. Основний його мінус – те, що готовий на рівні бетонного каркасу, але тут можна врахувати усі вимоги до приміщення. А це плюс. Арену почали будувати у 2013 році як багатофункціональний комплекс для різних видів спорту та масштабних концертів, але коли на сході країни почалася війна і чемпіонат Європи в України забрали, усі роботи призупинили.
Та міський голова переконаний: добудувати комплекс реально. За проектом, він розрахований на 10 тисяч глядачів.
«Цей комплекс можна збудувати орієнтовно за 8-9 місяців. Інвестором може бути місто, може бути інший інвестор, але перш за все треба отримати меседж від держави», – зазначив Андрій Садовий.
Львів – не єдиний хоче бачити у себе Євробачення-2017. Про готовність прийняти пісенний конкурс вже заявили ще три міста – Київ, Одеса та Дніпропетровськ. Але не бажанням єдиним.
«Багато міст від Харкова до Львова мають досвід та інфраструктуру для того, щоби проводити такі величезні події. Ми поїдемо по країні, подивимося умови. Зберемо пропозиції, а потім надамо їх Європейській мовній спілці. Вони ж і приймають остаточне рішення, але з нашого подання», – пояснив директор Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.
Аласанія не відкидає, що Євробачення пройде не в одному, а одразу в кількох містах. Але коли визначать господаря чи господарів пісенного конкурсу – наразі невідомо. Не знають і у скільки обійдеться Україні підготовка до пісенного свята, серед прогнозів, які вже прозвучали – мінімум 8 млн євро, а максимум 15 млн євро.
Нагадаємо, українська співачка Джамала перемогла на Євробаченні-2016 з піснею «1944», що присвячена депортації кримських татар. Після перемоги Джамала припустила, що наступний пісенний конкурс може відбутися у Києві, Львові або Одесі.