Якщо з Україною станеться те, що з Грузією, їй нема на кого розраховувати
Україна зробила значний внесок у стабілізацію ситуації в Грузії. Так заступник глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук прокоментував спільний візит Віктора Ющенка і лідерів 4 країн Європейського Союзу до Грузії, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
"Візит став яскравим підтвердженням того, що Україна зробила значний внесок у міжнародні зусилля щодо початку стабілізації ситуації в регіоні", - сказав він.
При цьому Андрій Гончарук особливо наголосив на тому, що українські пропозиції увійшли до фінальної версії плану врегулювання ситуації, яка була підтримана сторонами 13 серпня.
"Левова частка цього плану складається з тих пропозицій, які були надані Президентом України під час його активних консультацій з іноземними лідерами, про яких я згадав", - сказав Андрій Гончарук. Він додав, що підтвердженням є посилання Президента Франції Ніколя Саркозі на інтенсивні контакти із Віктором Ющенком, які він зробив під час прес-конференції у Тбілісі.
Окрім ілюстрації активної участі української сторони у врегулюванні конфлікту, візит засвідчив солідарність українців із грузинським народом та відданість України принципам демократії і зацікавленість у їхньому утвердженню в регіоні.
Коментуючи позицію України у переговорах, які ведуться, Андрій Гончарук звернув увагу на те, що існує необхідність серйозного вдосконалення формату участі миротворчого контингенту у врегулюванні ситуації в Грузії.
Він окремо наголосив на тому, ситуація із Грузією показала повну бездіяльність на першому етапі та неспроможність у подальшому міжнародних організацій, які покликані відповідати за систему безпеки в Європі. Принцип колективної безпеки і міжнародні гарантії державного суверенітету не спрацювали для Грузії, і, відтак, можна припустити, не спрацює і для України.
"Якщо б питання у квітні щодо надання ПДЧ Грузії та Україні було вирішено в інший спосіб, а саме - позитивно, з високою вірогідністю допускаю, що ті події, які відбулися, не мали б місця", - зробив висновок із цієї ситуації Андрій Гончарук.
Він висловив сподівання, що це стимулює до вироблення нових підходів у забезпеченні безпеки обох держав та безпеки у регіоні.