Янукович перетворив Україну на поліцейську державу, – діаспора
Конгрес українців Канади закликав США і Європу негайно запровадити візові обмеження та індивідуальні фінансові санкції проти осіб, відповідальних за порушення прав і свобод людини в Україні. Також у заяві діаспори наголошується, що підписавши скандальні закони, Янукович де-факто перетворив Україну на поліцейську державу.
Як йдеться в заяві українці Канади, організація засуджує дії президента Віктора Януковича, який підписав низку законів, що обмежують свободу слова, свободу зібрань, право на належне проведення правосуддя і свободу асоціацій, серйозно скорочують політичні права й свободи громадян в Україні, пише Радіо Свобода.
«Закони, що введені в дію, призначені зупинити мирні протести на Євромайдані, що показують рішучість українського народу жити у вільному, справедливому та демократичному суспільстві. Замість того, щоб вести конструктивний діалог зі своїми громадянами, уряд придушує ці протести через репресії, цензуру та залякування», – зазначається у заяві.
«Після вступу на посаду президент України дав клятву дотримуватися Конституції і захищати права й свободи українського народу. Сьогодні, підписуючи ці закони, президент де-факто перетворив Україну на поліцейську державу», – сказав президент Конгресу українців Канади Павло Грод.
У заяві також наголошується, що «не меншу стурбованість викликає і те, що в той же день, коли президент підписав «диктаторські закони», також звільнили командувача Сухопутних військ Збройних сил України, главу Адміністрації Президента, і призначили більше 70 нових суддів по всій Україні, з метою консолідації контролю над збройними силами, судовою системою в додаток до контролю законодавчих органів і органів виконавчої влади».
Нагадаємо, 16 січня у Верховній Раді народні депутати з провладних фракцій підняттям рук, без обговорення ухвалили 11 законів й одну постанову.
Додамо, що реакцією опозиції на всі голосування в Раді стала заява про те, що у випадку підписання прийнятих законів опозиція ініціюватиме проведення референдуму про висловлення недовіри парламенту та президенту.
На події, що 16 січня у Раді, відреагували представники світової спільноти. Зокрема, державний департамент США занепокоєний тим, що український парламент прийняв декілька суперечливих законів, які суттєво обмежують права та свободи громадян.
Крім того, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон закликала президента Януковича привести прийняті законодавчі поправки у відповідність до міжнародних зобов'язань країни. А міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр наголосив, що деякі закони, прийняті 16 січня Верховною Радою, віддаляють Україну від Європи.
Водночас, міністр закордонних справ України Леонід Кожара вважає, що коментарі офіційних осіб іноземних держав є втручанням у внутрішні справи України і закликає їх до об’єктивності і виваженості у своїх оцінках.