Яценюк знає, хто зацікавлений у дострокових парламентських виборах в Україні
До теми
Найбільш зацікавленими у дострокових виборах в Україні є три сили: популісти, олігархи та Кремль, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у своєму телезверненні у неділю, 13 березня.
«Для нинішньої кризи немає раціональних підстав. Її ідейна основа - це абсурдна зацикленість на рейтингах і химерна надія на безпідставні політичні прожекти. Найбільш загрозливою серед них є теза про приреченість нинішньої політичної ситуації і проект дострокових парламентських виборів», – сказав голова уряду, якого цитує прес-служба Кабміну.
«Найбільш зацікавленими у дострокових виборах в Україні є три сили: популісти, олігархи та Кремль. Здоровий глузд підказує, що за нинішніх важких обставин довірою людей скористаються популісти та радикали. Це – закономірно, оскільки в критичних умовах кожна людина інтуїтивно довіряє не жорсткій правді, а найкращій обіцянці», – наголосив він.
Яценюк наголосив, що популісти «обіцяють моментально подолати корупцію, тисячі євро зарплат і пенсій вже завтра, кожному роботу, житло і благополуччя вже зараз, курс долара на рівні п’яти гривень, а газ безкоштовно завжди»: «Це – неправда. Звичайна брехня, розрахована на довіру і голоси», – резюмував прем'єр.
«Тим часом, інтерес олігархічних сил, які обмежені нашим урядом, полягає в хиткому новому парламенті і, як наслідок, у слабкій владі в цілому – як законодавчій, виконавчій, так і інституту президента. Бо це створює сприятливі умови для відновлення старих схем», – наголосив Яценюк.
У свою чергу Кремль зацікавлений у знесиленій Україні, роздертій чварами і протиріччями: «Фіаско України буде використане Путіним для розколу в Європейському Союзі, для зняття санкцій, для виправдання свого злочину проти української держави», – констатував він.
«Той, хто в нинішньому становищі свідомо прокладає шлях для дострокових парламентських виборів, той відкриває ворота для Путіна», – підсумував Яценюк.
Нагадаємо, що парламентська коаліція «Європейський вибір» фактично розпалася, і якщо депутати не знайдуть вихід з ситуації до 15 березня – дати початку нового пленарного тижня, то стартує відлік тридцяти днів. Якщо і за цей час виходу не буде знайдено, то після тридцяти днів у президента з'явиться можливість розпустити парламент.