Яценюку вигідно, щоб Тимошенко залишалась у в’язниці, - політолог
«Об’єднавчі настрої опозиції після виборів будуть залежати від подальшого розвитку політичної ситуації, але вже були неодноразові приклади того, як проти друзів по опозиції використовували камінь за пазухою», - таку думку в коментарі висловив політолог Володимир Фесенко.
За його словами, настрої опозиції після виборів щодо об’єднання чи подальшого відокремлення будуть залежати від розвитку політичної ситуації. Політолог відзначив, що існують питання, в яких інтереси "Батьківщини" та "Фронту Змін" мають принципові розбіжності. "Яценюку об’єктивно вигідно, щоб Тимошенко залишалась у в’язниці. Адже тоді він залишається першим номером, фактичним лідером опозиції і по суті буде претендувати на роль єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах. "Батьківщина"… зацікавлена у звільненні свого лідера, і тут вже ми бачимо конфлікт інтересів", – зазначив В.Фесенко.
Він наголосив, що були вже неодноразові приклади, того як представники тих чи інших опозиційних сил використовували камінь за пазухою проти колег по опозиції. "Ми неодноразово бачили, як можуть використовувати дулю в кишені або камінь за пазухою проти друзів по опозиції. Простий приклад: Юлія Володимирівна закликає Кличка до об’єднання, але, судячи з останніх опитувань, Кличку це не потрібно, адже рейтинг досить високий і у нього немає жодної мотивації об’єднуватися. Але у нього є ще одна причина не вірити закликам – тому що його відверто "мочать" люди з БЮТ, і це не секрет. Проти Кличка ведеться цілеспрямована інформаційна кампанія, і ведуть її люди, які пов’язані з "Батьківщиною". І в УДАРі це добре знають і розуміють", – зауважив політолог.
Водночас В.Фесенко відзначив, що ще до виборів опозиції доведеться пройти два серйозних випробування – формування єдиного списка мажориторників і формування партійних списків.
Нагадаємо, за даними останніх опитувань, якщо б партії "Батьківщина" та "Фронт змін" брали участь у виборах за єдиним списком, за цей список проголосувало б 19,6% опитаних або 26,8% тих, хто має намір взяти участь у виборах. За Партію регіонів проголосували б 16,6%, (23,3% тих хто планує взяти участь у виборчому голосуванні), за "УДАР" – 8,5% (10,1%), за Компартію – 5,5% (7,3%), за партію "Україно, вперед!" – 4,0% (5,4%), за ВО "Свобода" – 3,9% (5,7%), за партію "Громадянська позиція" – 2,3% (2,9%), за Народну партію – 1,1% (1,6%).