Є передумови для компромісу у газовій угоді з Росією, - політолог
Президент України Віктор Янукович намагається знайти у стосунках з Росією компромісні формули щодо газової угоди та Митного союзу. Про це у коментарі ZAXID.NET сказав політолог Володимир Фесенко.
«Якщо говорити про візит 4 березня, то йдеться про попередні неофіційні домовленості, адже це робочий візит, а під час робочих візитів, як правило, офіційних документів не підписують», - зазначив він.
За його словами, не йдеться, звичайно, про вступ у Митний союз,бо Віктор Янукович про це неодноразово наголошував. «Мова про нестандартну форму співпраці з Митним союзом, щоб ми могли динамічно розвивати двосторонню торгівлю з країнами, не вступаючи у Митний союз, щоб це не суперечило євроінтеграції України. Чи погодиться Росія на це? Поки що не погоджувалась», - розповів Володимир Фесенко.
Він також вважає, що у питанні ціни на газ є певні передумови для формулювання компромісного варіанту. «Але цей процес дуже складний та суперечливий, і максимум, що можливе – це попередні неофіційні домовленості. Скоріше за все, цей візит – це буде фаза переговорного процесу, яка може і не завершитись якимось результатом», - додав політолог.
Нагадаємо, нардеп від опозиції Ірина Геращенко вважає, що президент України Віктор Янукович 4 березня під час візиту до Росії має сказати російському президенту Володимиру Путіну, що Україна обрала курс євроінтеграції.
Як інформував ZAXID.NET, 4 березня президент Віктор Янукович здійснить робочий візит до Російської Федерації.
Додамо, що Янукович повинен був відвідати Росію 18 грудня 2012 року, однак візит був перенесений. Темами зустрічі президентів України і Росії були визначені актуальні питання українсько-російського співробітництва, насамперед в енергетичній і торгово-економічній сферах. Зокрема, вироблення взаємоприйнятого механізму взаємодії України з Митним союзом Росії, Білорусі та Казахстану.
Експерти вважають, що запланована на 18 грудня зустріч Януковича й Путіна в Москві (Росія) була перенесена через непогодженість умов договору щодо можливого приєднання України до структур Євразійського економічного співтовариства.
Згодом прес-служба Президента України повідомила: «Для успішної реалізації цих домовленостей необхідні додаткові консультації на експертному рівні. У зв'язку з цим сторони домовилися про перенесення строків візиту».