ЄБРР радить Україні створити бізнес-омбудсмена
Корупція і несправедливі підходи до ведення бізнесу є основними перешкодами для інвестування в Україну. У ЄБРР кажуть, що в Україні необхідно створити бізнес-омбудсмена.
Про це заявив глава представництва ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер (Sevki Acuner) на конференції "ABC: Україна і партнери" у Києві 13 червня.
За його словами, попередньо ініціатива про створення бізнес-омбудсмена обговорювалася з українським урядом та отримала схвалення.
Про те, що корупція є проблемою номер один у країні, заявив за результатами проведеного опитування і директор з розвитку бізнесу PricewaterhouseCoopers Енді Кузич (Andy Kuzich). "Треба орієнтуватися на філософію, що капітал є глобальним. Не захищайте інвесторів, а захищайте інвестиції", - закликав Акюнер.
Глава представництва ЄБРР також запропонував українській владі ставити чіткі кількісні завдання керівникам органів виконавчої влади і жорстко контролювати їхнє виконання. Він також висловив думку, що Україні варто більше приділяти уваги своїм сильним сторонам, наприклад, будівництву агробізнесу, який є візитною карткою країни.
Голова Міндоходів Олександр Клименко визнав, що корупція сьогодні є основним викликом для країни. "Два роки тому був виклик із ПДВ, ми вирішили питання і впровадили автоматичне відшкодування. Зараз виклик - корупція", - сказав він.
Нагадаємо, цього року Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) удруге погіршив прогноз розвитку української економіки й тепер очікує її зниження на 0,5%. У 2014 році ЄБРР прогнозує відновлення валового внутрішнього продукту України на 2,5%.
Як повідомлялося, нещодавно ЄБРР виділив на поновлювану енергетику України 5,6 мільйона євро.
Нагадаємо, в 2012 році ЄБРР профінансував в Україні 35 проектів на 934 млн євро.
Усього за весь період співробітництва з Україною ЄБРР взяв на себе зобов'язання профінансувати в країні 318 проектів на 8,2 млрд євро.
Раніше повідомлялося, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) готовий збільшити обсяги інвестицій в українську економіку, якщо влада надасть можливість банку здійснювати фінансування в гривні.