ЄСПЛ відмовився знімати імунітет з екс-депутата Георгія Логвинського
Суд вперше в історії відмовив у знятті імунітету, яким за міжнародним правом захищені найближчі родичі суддів ЄСПЛ
До теми
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відмовив Україні у знятті імунітету з Георгія Логвинського, колишнього народного депутата та чоловіка судді ЄСПЛ Ганни Юдківської. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на прес-службу Суду.
Раніше НАБУ повідомило ЄСПЛ, що розслідує шахрайську схему, до якої причетний Логвинський. Втім, у ЄСПЛ вирішили, що обставини цієї справи «не варто аналізувати, бо і без них суд має підстави не довіряти НАБУ». Суд заявив, що побачив у діях Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) порушення міжнародного права і отримав достатньо даних про неприйнятні дії українських слідчих.
Суд стверджує, що деякі слідчі заходи НАБУ поширювалися на Логвинського із чітким наміром збирання доказів стосовно нього і проведення розслідування щодо нього, що порушує конвенцію про імунітет та привілеї Ради Європи, стороною якої є Україна.
У ЄСПЛ вважають, що НАБУ діяло з порушенням принципів неупередженого розслідування, а його дії несумісні із імунітетом Логвинського. а також самі по собі суперечать суті імунітету та підривають цілісність процедури його зняття.
В рішенні зазначено, що Україна «не продемонструвала достатніх гарантій (не)використання у кримінальному процесі доказів», здобутих із порушенням міжнародного права. На підставі цього суд залишив чинним імунітет, що діє стосовно родини судді Юдківсько. Таким чином, суд вперше в історії відмовив у знятті імунітету, яким за міжнародним правом захищені найближчі родичі суддів ЄСПЛ.
В чому суть справи Георгія Логвинського
Минулого року ЄСПЛ звинуватив НАБУ в тиску на своїх суддів. Мова йде про незаконне стеження за суддею ЄСПЛ від України Ганною Юдківською та деякими співробітниками секретаріату суду, які працювали над «справою Золотого мандарина».
«Золотий мандарин» – компанія, яка в 2000-х передала «Київенерго» на зберігання мазут, але та відмовилася його повернути. Після цього, компанія звернулася до ЄСПЛ, який прийняв рішення на її користь. Мін'юст у 2015 році підписав документ про врегулювання суперечки, ЄСПЛ ухвалив цей документ. Україна виплатила компенсацію з держбюджету, а потім в 2017 році Мін'юст подав позов до «Київенерго» про повернення цих коштів.
Після цього, в листопаді 2016 року з'явилася інформація про нібито «злочинну змову» першого заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової з нардепом Георгієм Логвинським та його дружиною Ганною Юдківською, змова нібито дозволила отримувати від тих чи інших рішень ЄСПЛ матеріальну вигоду.
У НАБУ підозрюють, що чиновники Мін'юсту могли зловживати службовим становищем в інтересах «Золотого мандарина», який пов'язують з Логвинським.