Європарламент і ВР синхронно ратифікували Угоду про асоціацію
До теми
- Через вітермінування Асоціації України з ЄС заступник Клімкіна Лубківський подав у відставку ZAXID.NET
- Латвія готує для ратифікації, а Литва вже ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС ZAXID.NET
- Румунія першою з країн Євросоюзу ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС ZAXID.NET
-
"Україна буде членом ЄС".
Україна та Євросоюз підписали угоду про асоціацію ZAXID.NET
Верховна Рада України разом з Європарламентом ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
За ратифікацію проголосувало 355 депутатів Верховної Ради та 535 депутатів Європарламенту.
Перед ратифікацією депутати Європарламенту виконали гімн України.
Також перед ратифікацією у Верховній Раді виступив президент України Петро Порошенко, який запевнив, що імплементацію Угоди буде розпочато на наступний день після ратифікації.
Відразу після прийняття закону про ратифікацію Угоди про асоціацію Петро Порошенко просто у сесійній залі парламенту підписав цей закон.
Документ цілком почне діяти після його ратифікації крім Верховної Ради та Європарламенту ще й усіма 28 країнами-членами Євросоюзу. Крім того, ЄС визначить тимчасове застосування Угоди ще до закінчення цього процесу. Що стосується економічної частини, то в рамках тристоронніх консультацій Україна - ЄС - РФ 12 вересня було досягнуто домовленості про продовження на рік режиму торгових преференцій для українських експортерів, який ЄС ввів для України в березні 2014 року. Застосування інших пунктів Угоди про зону вільної торгівлі відкладено на рік - до 31 грудня 2015 року.
Рішення про порядок застосування цього документа ще має ухвалити Рада ЄС, яка, як очікується, визначить режим тимчасового застосування документа і затвердить продовження на рік односторонніх преференцій для українського експорту.
Як повідомляв ZAXID.NET, політичну частину Угоди про асоціацію було підписано 21 березня, а економічну – 27 червня.
Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом ратифікували вже парламенти Румунії, Литви і Латвії. Однак для того, щоб документ набув чинності, його повинні ратифікувати парламенти усіх країн-членів Європейського Союзу.