Європейський суд з прав людини закликав Надію Савченко припинити голодування
До теми
- Суд у Москві продовжив арешт Надії Савченко ZAXID.NET
- Порошенко у Мінську домовився про звільнення Савченко ZAXID.NET
- Бюро ПАРЄ ухвалило рішення про надання Савченко міжнародного імунітету ZAXID.NET
- Савченко продовжить голодування, навіть якщо це буде загрожувати їй смертю ZAXID.NET
- Савченко судитимуть за «незаконний перетин кордону» РФ ZAXID.NET
-
Війна за Надію.
Росія звинуватила українську льотчицю Надію Савченко у вбивстві журналістів. Україна домагається її звільнення ZAXID.NET
Європейський суд з прав людини закликав українську льотчицю Надію Савченко, яку утримують у Росії, припинити голодування. Європейський суд також вимагає, щоб російський уряд надав повну інформацію щодо справи українки.
Про це йдеться у прес-релізі, оприлюдненому відділом реєстрації Європейського суду з прав людини у п’ятницю, 13 лютого, передає Радіо Свобода.
«Пані Савченко, яка голодує понад 60 днів, скаржиться, серед іншого, що є ризик її примусового годування. Своїм рішенням не вдаватися до тимчасових заходів, передбачених правилом 39 [Регламенту Європейського суду коли Європейський суд може безпосередньо втрутитися в справу і змусити іншу державу, в даному випадку — Російську Федерацію, не вчиняти певні дії або припинити вчинення певних дій] 10 лютого 2015 року Європейський суд закликав пані Савченко припинити голодування і звернувся до російського уряду надати повну інформацію щодо її справи», – зазначається в повідомленні.
Між тим, представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін сьогодні заявив, що у слідства немає підстав для зміни запобіжного заходу для української льотчиці Надії Савченко, яка перебуває в СІЗО у Москві.
Нагадаємо, 12 лютого прес-служба президента України повідомила, що під час мінських переговорів Порошенко підняв питання про звільнення Савченко.
Також повідомлялося, що 10 лютого, Басманний суд Москви продовжив термін арешту Савченко до 13 травня, а 9 лютого адвокати Надії Савченко подали заяву в Європейський суд із прав людини із проханням терміново ухвалити «попередні заходи» для розгляду її справи.
Як відомо, у Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. У липні минулого року її взяли під варту в Росії після того, як її, захоплену в полон сепаратистами, перевезли через кордон і передали російським силовикам. За даними захисту, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила в полон до їхньої смерті.
Наприкінці січня слідчі повідомили Савченко про відкриття проти неї нової кримінальної справи – про незаконний перетин кордону.
13 грудня 2014 року Савченко оголосила голодування і продовжує його дотепер. 29 січня її перевели до медсанчастини.
У січні Савченко зареєстрували як делегата ПАРЄ, а також надали їй міжнародний імунітет. ПАРЄ закликала владу Росії звільнити ув’язнену Савченко.