Євросоюз думає пом’якшити режим економії для Греції
Після формування нового уряду в Греції можуть початися переговори про зміну умов надання цій країні фінансової допомоги. У Брюсселі побоюються, що Афіни не впораються із зобов’язаннями щодо економії.
Країни єврозони готуються до переговорів із Грецією про пом'якшення умов надання їй фінансової допомоги. Незалежно від того, які сили увійдуть в уряд в Афінах після парламентських виборів 17 червня, новий кабінет буде домагатися перегляду програми економії. Якщо єврогрупа вирішить, незважаючи ні на що, зберегти Грецію в своєму складі, то нових переговорів уникнути не вдасться, повідомляла 13 червня німецька газета FinancialTimesDeutschland, посилаючись на джерела у Брюсселі.
Міжнародні донори Греції — Європейський центробанк, Єврокомісія і Міжнародний валютний фонд (МВФ) - побоюються, що Афіни вже незабаром знову порушать свої зобов'язання. Відтоді, як було прийнято рішення про реструктуризацію грецького держборгу і затверджено другий пакет допомоги цій країні, минуло вже кілька місяців, однак прогресу в реалізації реформ не спостерігається, зазначає видання. «Виконання програми зависло», — цитує газета слова однієї з відповідальних осіб у Брюсселі.
Окрім того, в Європейському Союзі припускають, що МВФ може вийти з «трійки» грецьких кредиторів в тому випадку, якщо з'явиться необхідність подальшого збільшення допомоги Греції.
Інші експерти вважають, що фонд вимагатиме від Єврогрупи додаткових зобов'язань в обмін на подальшу участь МВФ у зусиллях з порятунку Греції. Зокрема, одним із варіантів може стати відмова країн єврозони від претензій на повернення кредитів, виданих Афінам.
Представник Єврокомісії підтвердив, що у Брюсселі тривають дискусії про варіанти дій на випадок виходу Греції з єврозони.
Зокрема, розглядається варіант введення контролю на кордонах з Грецією, обмеження користування грецькими банкоматами, а також контроль над пересуванням капіталів. Однак це не означає, що у Єврокомісії є план на випадок виходу Греції з єврозони, зазначив представник Єврокомісії.