Ющенко попередив Росію, що в Україні грузинський варіант не пройде
Президент України Віктор Ющенко в інтерв'ю The Associated Press звинуватив Росію у спробі дестабілізувати Україну шляхом заохочення кримських сепаратистів, у той час, як ростуть побоювання, що Росія прагне пограти мускулами на пострадянському просторі. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Глави держави.
Ющенко заявив, що Росія була зацікавлена у виникненні "внутрішньої нестабільності" у деяких регіонах України. "Без сумніву, такі сценарії існують", - сказав він. "Для декого з наших партнерів нестабільність в Україні - як хліб з маслом", - додав він.
Ющенко висловив упевненість, що Україна - занадто велика і сильна держава, щоб відчувати погрозу з боку Росії або побоюватися ймовірності повторення грузинського сценарію, у результаті втілення якого Росія вторглася в країну, ввела туди свої війська й окупувала значну її територію. Після цього Москва визнала дві територіальні одиниці, що відокремилися від Грузії, як незалежні держави.
"Чи можливо повторення грузинського сценарію?", - запитує Віктор Ющенко, і сам на нього дає відповідь: "Звичайно ж - ні". "Україна - не Грузія", - заявив також він. "Я думаю, що сьогодні діяти подібним чином стосовно такої країни, як Україна...- погана ідея для будь-якої держави", - додав В.Ющенко.
За його словами, Росія хоче продовжити оренду Севастопольської військово-морської бази в Криму після закінчення терміну дії нинішньої угоди з Україною в 2017 році. Ющенко заявив, що війна з Грузією і участь російських кораблів, що базуються у Севастополі, у цьому конфлікті ще раз довели: російський флот повинен залишити Крим.
Українське керівництво також звинувачує Москву в загостренні обстановки шляхом заяв про те, що Крим належить Росії, а також надання російських паспортів тисячам кримчан для підбурювання сепаратистських настроїв.
Ющенко, який визначив курс на вступ у НАТО - одним із пріоритетів свого чотирирічного президентського правління, запевнив, що Україна в кінцевому підсумку все-таки вступить у Північноатлантичний Альянс, а також пообіцяв перебороти внутрішній опір вступу в НАТО. Опитування суспільної думки свідчать: переважна більшість українців виступають проти членства в Альянсі, до того ж, найбільший опір спостерігається в російськомовних регіонах - на сході та півдні країни, включаючи Крим.