Ющенко пояснив, як Україна втратила контроль над цінами
"М'якшої бюджетної політики Україна ще не знала. З початку 2008 року ми втратили більшість якорів, на яких трималася економіка країни. Яким може бути дефіцит бюджету, якщо видатки на зарплати, пенсії та інші соціальні виплати за 8 місяців цього року зросли на 41-43%? Підвищення заробітних плат, соціальних виплат - готівковий агрегат, але при цьому це найменш керований Нацбанком компонент грошової маси, до якого не можуть бути застосовані серйозні регулятивні інструменти. Така непродумана соціальна політика призвела до того, що ми втратили контроль над цінами", - заявив Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі із журналістами провідних ділових видань України, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
"Уряд поводився так, ніби хотів розплатитися за всіма боргами всіх часів і народів, хоча таких реальних можливостей держава не мала. Якщо поглянемо на графіки зростання державних видатків та інфляції, то побачимо чітку кореляцію між ними. Саме інфляція призводить до зниження реальних доходів. Реальне зростання заробітної плати за 8 місяців поточного року становило 11,2%, соціальної допомоги - 9,5%. Це найнижчі показники з 2000-2001 років", - запевнив В.Ющенко.
За його словами, для лікування інфляції було обрано ревальвацію гривні й жорстку монетарну політику, хоча ціни розкрутили виключно бюджетними чинниками. "У результаті ми отримали кредитний голод. Як наслідок - галузі, найбільше залежні від стороннього фінансування, наприклад будівництво, почали згортатися. Інакше кажучи, з інфляцією ми починаємо боротися, обмежуючи економічну активність, що є великою помилкою. Треба оптимізувати споживання і зробити бюджетну політику жорсткішою. Разом з тим мають бути збережені нинішні стандарти життя, рівні зарплат і пенсій. Це навіть не підлягає дискусії. Але загалом бюджетну політику необхідно вивести у більш конструктивне інвестиційне русло, визначити, які програми розвитку має підтримати держава", - додав Президент України.