Від сьогодні відключають аналогове телебачення. Що робити тим, хто залишиться без сигналу?

Від сьогодні відключають аналогове телебачення. Що робити тим, хто залишиться без сигналу?
Відключення аналогового телебачення

Головними недоліками аналогового телебачення були необхідність постійно налаштовувати антену, вразливість аналогового сигналу для будь-якого впливу ззовні, неякісне зображення та переривчастий звук. Тепер це в минулому. Але не для всіх ці зміни на краще. Ми розібралися, що робити, якщо ви залишилися без телебачення.

Передача цифрового сигналу вимагає меншого діапазону в порівнянні з аналоговим. Це дає можливість транслювати замість одного аналогового телеканалу – десяток у кращій якості. Більшість країн уже відмовилися від використання аналогового телебачення та перейшли на цифрове. Наші телевізійники також підтримують перехід на «цифру», адже зараз їм доводиться транслювати сигнал одночасно в двох форматах, а це коштує чималих грошей.

Згідно з даними дослідження Індустріального телевізійного комітету, аналоговий сигнал для перегляду телебачення використовують всього 17-18% жителів України. Зараз для цих українців є кілька альтернатив, які допоможуть не залишитися без телебачення. По-перше, вони можуть придбати ТВ-тюнер з підтримкою цифрового сигналу. Вартість такого тюнера з 1-го серпня – дати початку відключення в деяких областях – різко зросла з 300 до 600-800 грн. По-друге, більшість сучасних телевізорів вже оснащені вбудованим цифровим тюнером.

Багато провайдерів домашнього інтернету, такі як «Укртелеком», «Воля» та інші, пропонують своїм абонентам підключити інтернет-телебачення. Компанія Київстар, яка є не тільки провідним мобільним оператором, а й одним з найбільших в Україні провайдерів стаціонарного інтернету, пропонує послугу «Домашнє ТБ». Ця послуга відкриває абонентам доступ до 130 телеканалів і до відеобібліотеки з фільмами і серіалами. Основні переваги інтернет-телебачення очевидні навіть у порівнянні із супутниковим: немає необхідності монтувати супутникову антену, а одна абонентська плата дозволяє одночасно переглядати телеканали та відео на декількох телевізорах, а також паралельно на інших пристроях – ноутбуці, планшеті або смартфоні. У випадку з Київстар потрібно перевірити, чи є його мережа в вашому будинку. Зробити це можна на сайті оператора або зателефонувавши за телефоном 0 800 300-460 (безкоштовно з номерів мереж фіксованого та мобільного зв'язку України).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук