Від сьогодні відключають аналогове телебачення. Що робити тим, хто залишиться без сигналу?
Головними недоліками аналогового телебачення були необхідність постійно налаштовувати антену, вразливість аналогового сигналу для будь-якого впливу ззовні, неякісне зображення та переривчастий звук. Тепер це в минулому. Але не для всіх ці зміни на краще. Ми розібралися, що робити, якщо ви залишилися без телебачення.
Передача цифрового сигналу вимагає меншого діапазону в порівнянні з аналоговим. Це дає можливість транслювати замість одного аналогового телеканалу – десяток у кращій якості. Більшість країн уже відмовилися від використання аналогового телебачення та перейшли на цифрове. Наші телевізійники також підтримують перехід на «цифру», адже зараз їм доводиться транслювати сигнал одночасно в двох форматах, а це коштує чималих грошей.
Згідно з даними дослідження Індустріального телевізійного комітету, аналоговий сигнал для перегляду телебачення використовують всього 17-18% жителів України. Зараз для цих українців є кілька альтернатив, які допоможуть не залишитися без телебачення. По-перше, вони можуть придбати ТВ-тюнер з підтримкою цифрового сигналу. Вартість такого тюнера з 1-го серпня – дати початку відключення в деяких областях – різко зросла з 300 до 600-800 грн. По-друге, більшість сучасних телевізорів вже оснащені вбудованим цифровим тюнером.
Багато провайдерів домашнього інтернету, такі як «Укртелеком», «Воля» та інші, пропонують своїм абонентам підключити інтернет-телебачення. Компанія Київстар, яка є не тільки провідним мобільним оператором, а й одним з найбільших в Україні провайдерів стаціонарного інтернету, пропонує послугу «Домашнє ТБ». Ця послуга відкриває абонентам доступ до 130 телеканалів і до відеобібліотеки з фільмами і серіалами. Основні переваги інтернет-телебачення очевидні навіть у порівнянні із супутниковим: немає необхідності монтувати супутникову антену, а одна абонентська плата дозволяє одночасно переглядати телеканали та відео на декількох телевізорах, а також паралельно на інших пристроях – ноутбуці, планшеті або смартфоні. У випадку з Київстар потрібно перевірити, чи є його мережа в вашому будинку. Зробити це можна на сайті оператора або зателефонувавши за телефоном 0 800 300-460 (безкоштовно з номерів мереж фіксованого та мобільного зв'язку України).