За 100 днів депутати Львівської міськради прийняли ряд популістських заяв, - оглядач
На Інтернет-сторінці депутатів Львівської міської ради є 86 депутатських звернень та запитів, поданих за три місяці роботи. Загалом вони надійшли від 29 депутатів, у раді їх налічується 90. Також 8 із 12 представлених у раді партій подавали звернення. Найбільше запитів подали депутати найбільшої фракції – ВО «Свобода». Про це 24 лютого під час засідання львівського прес-клубу повідомила представник громадської мережі ОПОРА Ольга Стрелюк, аналізуючи перші сто днів роботи нової каденції ЛМР.
Проте, за її словами, лише 5 із 55 «свободівців» демонструють високу активність, саме на них припадає 70% усіх звернень цієї фракції.
Не скористалися поки що правом подання звернень і запитів депутати від Пори, РХП, партії «Реформи і порядок» та Аграрної партії України.
Тим часом координатор громадської організації «Гармонія і порядок» Дмитро Гудима зробив якісний аналіз згадуваних звернень. «Якщо брати велику кількість звернень, прийнятих новою каденцією депутатів Львівської міськради, то умовно їх можна поділити на дві групи: перша - емоційні, простіше кажучи, популістичні, скеровані швидше на підтримку рейтингу політичних сил, які представлені у раді; друга група – конструктивні».
До популістичних він зарахував звернення, що стосуються захисту української мови, зокрема пропозицію примусити генерального консула Російської Федерації листуватися українською мовою; щодо захисту звання Героя України Степану Бандері. «Його позбавили ще у квітні 2010 року. Однак тільки у січні 2011 року ця інформація була реанімована завдяки сайту Президента України і діям Львівської міської та Львівської обласної ради », - зазначив Д.Гудима
Громадський діяч також виокремив кілька конструктивних звернень.
«Слід звернути увагу на звернення, яке було ініційоване нещодавно фракцією «Фронту Змін». Воно стосується доручення Президента урядові, оприлюдненого наприкінці 2010 року, розробити законопроект, який позбавить сільські, селищні, і міські ради можливості розпоряджатися земельними ділянками у межах населених пунктів, – прокоментував Гудима. - ЛМР прийняла у лютому звернення до Президента України і до голови Асоціації міст України з проханням заблокувати можливість розробки такого законопроекту. Причина одна, таким чином забираються повноваження з розпорядження земельними ділянками в місцевих рад, і передаються районним та обласним державним адміністраціям. Ідея зрозуміла: централізація влади, зокрема щодо того національного ресурсу, який може дати найбільший матеріальний результат».
Конструктивною, Гудима, називає й ініціативу щодо захисту національного виробника. «Щоб Львівський автобусний завод» закуповував крісла у львівського виробника, а не китайського. Вона підтримана ЛМР», - зазначив він.