За 20 років кількість носіїв російської мови в Україні скоротилася до 24%
До теми
Популярність російської мови у пострадянських країнах падає. Про це пише британське видання Financial Times з посиланням на дані, зібрані організацією Euromonitor International.
«Зменшення впливу цієї мови свідчить і про зменшення впливу Москви, тоді як президент Росії Володимир Путін намагається підтвердити важливість колишньої супердержави на світовій арені за допомогою військових втручань у Сирію та Україну», – зазначає Financial Times.
Найшвидше російська зникає з ужитку в Казахстані, де 20% людей переважно спілкувалися вдома російською у 2016 році, тоді як ще 15 років тому таких було 33%.
Зменшення кількості людей, котрі здебільшого вживають російську, спостерігається у країнах Балтії і в Україні. У 1994 році таких було 33%, а торік – вже 24%.
Експерти пояснюють такі тренди політичними причинами, наголошує Financial Times.
«Ці країни перебували у полоні радянської влади, тож після звільнення вони захотіли позбавитися від її атрибутів, зокрема й мови», – процитувало видання Кріса Віфера із консалтингової компанії Macro-Advisory.
«Частково це було спрямоване на те, щоби віддалитися від російського впливу у культурному та особливо у політичному сенсі через побоювання, що завдяки російській мові Москві буде легше впливати на їхню політику», – наголосив експерт.
Тільки в Білорусі за два десятиліття позиції російської мови, згідно з інформацією дослідників, значно посилилися – в 1994 році 49,6% називали російську своєю основною мовою, а в 2016 році цей показник сягнув до 71%.
Водночас, дослідники не вказали у дані щодо російської мови у таких країнах як Азербайджан, Вірменія, Киргизстан, Молдова, Таджикистан та Узбекистан.