За 4 роки профілактики артеріальної гіпертензії у Львові виявили 20 тис. хворих
Коли у Львові вперше провели акцію профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії, то виявили 8 тисяч нових хворих, тобто тих, які вперше дізналися, що мають АГ. Уже в 2010 році таких вперше виявлених хворих було 4,5 тис.
«За чотири роки ми виявили понад 20 тис. нових пацієнтів з підвищеним АТ. А це, безумовно, означає, що частина пацієнтів вбереглася від ускладнень АГ – як інфаркт міокарда, інсульт, хронічна серцева недостатність, тому що, всім відомо, що артеріальна гіпертензія має раптовий ризик смерті, і найвищий ризик мають ті пацієнти, які мають високий артеріальний тиск - 180 на 110 і вище. У таких пацієнтів у 7 разів частіше трапляється інсульти, у 6 разів частіше трапляються симптоми хронічної серцевої недостатності, в 4 рази прояви ішемічної хвороби серця, в т. ч. інфаркти міокарда», - запевнила Валентина Коваль.
Нагадаємо, з 23 до 27 травня у Львові вп’яте триватиме акція з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії (АГ) , мета якої привернути увагу населення міста до проблем підвищеного артеріального тиску та його ускладнень.
«Ці акції безпосередньо впливають на результат: упродовж останніх трьох років, у нас захворіло на інсульт на 140 осіб менше, ніж в 2008 році, на інфаркт на 80 осіб менше, ніж у 2008 році. На інсульт на 100 осіб менше померло, на інфаркт – на 40 осіб менше. Ці цифри невеликі в масштабах міста, але в масштабах однієї сім’ї, однієї родини – багато означають. Це велика справа, якщо 140 життів мешканців Львова ми зберегли. Я пов’язую це в першу чергу з тим, що ми вчимо населення дбати про своє здоров’я», - зазначив на брифінгу начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.
На запитання журналістів, як змінюється життя людей, коли вони дізнаються, що гіпертоніки, головний кардіолог Львова зазначила, що передусім лікарі радять провести корекцію способу життя. «У першу чергу, радимо не зловживати копченими продуктами, обмежити вживання солі, алкоголю, не курити, збільшити об’єм фізичних навантажень, зменшити масу тіла при її надлишку, фізичні навантаження повинні бути щоденними: десь 30-45 хв швидкої ходьби або плавання. При можливості уникати фізичних і психоемоційних навантажень, тому що стреси часто підвищують артеріальний тиск (АТ)», - розповіла лікар.