За два тижні Львову повернуть викрадені півстоліття тому і виставлені на аукціон картини
Експерти підтвердили оригінальність двох творів мистецтва
Приблизно за два тижні Львівському історичному музею повернуть портрети Розанди та Тиміша Хмельницьких – невістки та зятя Богдана Хмельницького. Власник, який спочатку намагався продати одну з них – портрет Розанди – на інтернет-аукціоні, вже віддав обидва твори мистецтва в СБУ Кіровоградської області. Про це ZAXID.NET повідомив директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.
«Наш експерт вже у Кіровограді. Він підтвердив, що це є оригінали. Зараз вони передані Кіровоградському обласному художньому музею на тимчасове зберігання. Оскільки ця історія набула дуже широкого резонансу, то нас попросили, щоби поки тривають процедури передачі й оформлення, ці картини були виставлені для експонування в цьому музеї. А приблизно через два тижні ми очікуємо їх у Львові. Планується, що приїде також і власник, який передав ці картини», – розповів Роман Чмелик.
Сьогодні, 19 вересня, ввечері картини передають Кіровоградському обласному музею, а відзавтра їх виставлять на огляд.
Як повідомляв сьогодні ZAXID.NET, артефакт із Львівського історичного музею став лотом на інтернет-аукціоні. Невідомий користувач виставив на продаж картину XVII століття, яку вкрали з музею в 1960 році. Про цінність експонату власник, схоже, не здогадувався, бо назвав його «знахідка з горища» й оцінив його в 1 гривню. Лот викликав бурхливе обговорення, бо, як виглядає з фото, це музейний експонат. Він має інвентарний номер Львівського історичного музею. Працівник цієї установи і виявив в інтернеті картину, цілком випадково. Підняли старі записи, звірили номери – все збігається, тому вважають, що це оригінал, який викрали з музею багато років тому.
В інтернеті «засвітився» лише портрет Розанди, але музейники були впевнені, що невідомий продавець з аукціону має і Тимоша, бо на фото біля картини видно ще одну раму, що, зрештою, й підтвердилося.
Після резонансу в соцмережах і не тільки власник картини зв’язався з дирекцією музею. На сторінці лота він написав: «Зі мною сконтактував директор музею і попросив передати картину в СБУ. Я так і зроблю».