За останній рік на Львівщині квартирних крадіжок побільшало майже вдвічі
За підсумками минулого року Львівщина увійшла до п’ятірки найбільш криміногенних областей. За даними прокуратури, на 10 тис. мешканців області припадає майже 150 злочинів. Найгірша ситуація – із квартирними крадіжками. Їх за минулий рік побільшало майже удвічі.
«85% маємо ріст, порівняно із минулим роком. Майже на 2 тис. крадіжок збільшилось. Ця тенденція продовжує рости», – зазначив прокурор Львівської області Юрій Квятківський.
У поліції кажуть: крадіжок дійсно багато. Злодії переважно гастролери з інших міст, наркомани та раніше судимі. І майже половину вдається затримати по гарячих слідах. От тільки їх дуже часто відпускають під заставу.
«Сума застави не може перебільшувати суму завданих збитків потерпілому і виходить таким чином, що злодій з квартири бере гроші, ювелірні вироби і для нього внести заставу –не є проблемою», – розповів начальник обласного управління кримінальної поліції Сергій Богданов.
Тож правоохоронці радять самим мешканцям пильно стежити як за власними, так і за сусідськими домівками. Бажано, подбати про сигналізацію та камери відеоспостереження. Вони допомагають встановити особу злочинця менше ніж за добу.
Звичайно, камера не дає 100% гарантії, але якщо злодій таки потрапив в під'їзд, то двічі подумає, чи ламати замок під пильним оком відеоспостереження.
В Асоціації ОСББ «Сихівчани» камери в будинках почали встановлювати 4 роки тому. Голова об'єднання Василь Коцюк за ситуацією в будинках може слідкувати із ноутбука. Бачить, що відбувається у дворах, під'їздах і чи не халтурять прибиральники. Та й крадіжок суттєво поменшало.
«Ми так стараємось поставити чотири камери з реєстратором. Дві в підїзді та дві ззовні. Це хороші ширококутні камери, – пояснює Коцюк. – Десь у 12-14 тис. грн обходиться нам таке задоволення».
Проте деяких відчайдухів не спиняють камери. У квартири не лізуть, однак зникнути можуть санки, велосипеди чи ліфтові котушки. Більшість злодіїв, каже Василь Коцюк, вдалось знайти і затримати. Однак навіть попри наявність відео, багатьох відпускають. Через брак доказів.