До теми
У липні 2011 року у Львові збудували перший шлях для велосипедистів. Того ж року в місті прийняли концепцію розвитку веломережі. Тоді запланували збудувати 268 кілометрів таких доріг. Чи встигають і як змінилось місто для велосипедистів за ці роки, читайте далі.
У липні 2011 року тодішній радник міського голови Олег Шмід презентував першу львівську велодоріжку. П’ятикілометровий велошлях на Липинського з’єднав Галицьке перехрестя із проспектом Чорновола.
«Тоді ще не було досвіду, це були перші починання. Щось підглядали у німців, але ще не знали, як це правильно будувати», – розповідає голова Львівської асоціації велосипедистів Орест Олеськів.
Незручні з’їзди та надто вузькі тротуари, через які пішоходи займали велодоріжку, – дві тодішні помилки. Втім, за ці вісім років у місті навчились робити вулиці комфортними для всіх. На проспекті Чорновола, де зараз будують веломагістраль, ‒ це добре видно.
«На проспекті вже виправлено і паралельно з велоінфраструктурою будується комплексно і правильно. Робляться зупинки для громадського транспорту, облаштовуються паркомісця, де для цього є можливість», – додає Орест Олеськів.
Ця магістраль сполучить Брюховичі із центром міста. Велодоріжки вже є на Вороного, Коперника, Стрийській-Науковій, Куліша, Шевченка, Городоцькій, Зеленій, Пасічній, Богданівській, Червоної Калини. Ведеться активне будівництво веломереж на вулиці Княгині Ольги та Сихівській. Зараз двоколісний транспорт ‒ це півтора відсотки від всіх переміщень у місті.
«Загалом є покращення, порівняно з попередніми роками, але є до чого вдосконалюватися, тому що важко деколи розминутися. Велодоріжка – це одночасно і пішохідна зона», – каже велосипедистка Роксолана.
Зараз у місті готові майже сотні кілометрів велодоріжок. Серед українських міст Львів серед лідерів. Та до 2020 року у місті не встигають збудувати 268 кілометрів велодоріжок, як це задекларували вісім років тому.
«Якби ж це залежало тільки від мене, одного чи від проектантів, яких я зараз представляю. Це по-перше приймають виконавчі органи і друге – це депутати ухвалюють на сесії. Там багато інтересів і все залежить від фінансування», – пояснив директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід.
Зараз Інститут просторового розвитку розробляє проект ремонту вулиці Сяйво. Разом із тротуарами там прокладуть і велодоріжку. Вона з’єднає Левандівку із Городоцькою.