Захід не розбиратиметься у конфліктах Тимошенко та Ющенка, - головний редактор Financial Times
"Американський уряд має загальне розуміння того, що Україна є демократичною країною, і надає цьому великого значення, оскільки на пострадянському просторі надзвичайно мало таких країн", - вважає Христя Фріланд, головний редактор Financial Times у США, яка приїхала в Україну на запрошення Фонду Арсенія Яценюка "Open Ukraine" і взяла участь у засіданні Дипломатичного клубу (спільної ініціативи Фонду "Open Ukraine" та Фонду Віктора Пінчука). Редактор також наголосила, що "важливо і українцям розуміти значення своєї демократії - це велика перемога країни і її людей". Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі "Open Ukraine".
На погляд пані Фріланд, постійна політична напруга в Україні ускладнює ведення повноцінного діалогу, "бо Україна лишається незрозумілою для зовнішнього світу". Більше того, "у час фінансової кризи США зосереджені насамперед на подоланні кризи всередині країни, на тому, як допомогти тим людям, які втратили роботу або свої будинки, - це забирає головну частину політичної енергії адміністрації Президента Обами, для якого вся зовнішня політика як така є на другому місці. У цій ситуації ніхто не готовий витрачати додатковий час на намагання розібратися у внутрішніх конфліктах в Україні".
На думку пані Фріланд, українці, які мають досвід революційних змін та досвід виживання у непростих економічних умовах, суспільно та психологічно краще готові до кризових явищ, аніж успішні американці, яким подібних катаклізмів не доводилося переживати вже більше 70 років. У США є загальне усвідомлення того, що це перша криза світової капіталістичної економіки, а також серед головних тем в Америці переважає думка про те, що сьогоднішня криза прискорить перехід світового економічного впливу від Америки до Азії, зокрема, до Китаю. Таку думку поділяють і частина українців, що брали участь у засіданні Дипломатичного клубу, щоправда, Арсеній Яценюк, народний депутат України, засновник фонду "Open Ukraine", не погодився з таким підходом - на його думку, появи нових геополітичних гравців не відбудеться, і вихід з кризи, що розпочалася в США, саме там і буде знайдено. Яценюк підсумував, що "кожна країна з кризою бореться окремо, і це є найбільш небезпечною тенденцією, а спільних глобальних заходів чекати марно".
Участь у засіданні Дипломатичного клубу взяли Леонід Кучма, президент України 1994-2005 рр., Володимир Хандогій, виконуючий обов’язки міністра закордонних справ України, Анатолій Зленко та Геннадій Удовенко, колишні міністри закордонних справ України, народні депутати Юрій Мірошниченко та Ірина Геращенко. Євген Марчук та Володимир Горбулін, Аналітики Олексій Гарань та Валерій Чалий, посли України Володимир Василенко та Роман Шпек.