Заступник голови АП звинуватив уряд у затягуванні впровадження стандартів зв'язку 4G в Україні
До теми
Впровадження стандартів зв’язку 4G в Україні затягується через те, що уряд досі не опублікував вже проголосовану постанову про зміни до регулювання радіочастотного ресурсу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови АП України з питань проведення адміністративних, соціальних і економічних реформ Дмитро Шимків.
«Схоже кожне G в Україні ми будемо домагатися через публічну допомогу. Минулого разу ми чекали підписану постанову КМУ – 4 місяці. Тепер з 4G маємо ту саму ситуацію. Після голосування урядом постанови про зміни в план РЧР 14 лютого 2017 року ми все ще чекаємо публікації підписаної постанови», – написав він.
Шимків також додав, що 4G може принести до бюджету країни в 2017 році понад 6 млрд грн, а користувачам «якісний голосовий зв'язок в цифрі та якісний доступ для даних, але головне накрити всю країну якісним швидкісним Інтернетом».
«Дуже прошу підтримки переконати КМУ опублікувати постанову – йшов 72 день очікування», – зазначив заступник глави АП.
Він також закликав міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка та прем'єр-міністра Володимира Гройсмана «допомогти знайти цей важливий документ в електронному документообігу секретаріату Кабміну».
Слід зазначити, 23 березня стало відомо, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) має намір провести конкурси на частоти в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц, в рамках впровадження 4G-зв'язку в Україні.
29 листопада 2016 року, НКРЗІ прийняла для громадського обговорення ціни на 4G-ліцензії. У січні 2016 року повідомлялося, що сім компаній, зацікавлених у розвитку 4G мереж в Україні (у тому числі «Київстар», Vodafone і Lifecell), заплатять близько 13 млн грн. за детальне вивчення всіх діапазонів, придатних для запуску наступного покоління стільникового зв'язку.
Раніше повідомлялось, що мобільні оператори України заявляють про готовність до 4G.