Заява Януковича про УПА свідчить, що скоро вибори, - історик

23 червня 20096213

"Я не знаю, що мав на увазі Віктор Янукович, не наважуся розкодовувати його фрази. Та, оскільки мені довелося збирати для моєї книжки різні цитати різних політиків, і також Януковича, можу сказати, що такий його коментар досить типовий для нього. Приблизно рік тому його попросили прокоментувати те, як він ставиться до встановлення пам’ятників Катерині ІІ на півдні України. Він сказав, що "історію треба шанувати". Це можна розуміти, як завгодно. Тут нема чіткої позиції. Це дипломатична форма, тому я б з висновками не поспішав", - повідомив сьогодні, 23 червня, ZAXID.NET історик, редактор журналу "Україна модерна" Андрій Портнов, коментуючи вчорашню заяву Віктора Януковича на телеканалі ICTV. ідер опозиції заявив, що не дозволить переписувати історію України, відповідаючи на запитання про те, чи скасує він указ Віктора Ющенка про присвоєння Роману Шухевичу (командувачу УПА) звання Героя України у разі, якщо стане Президентом.

За словами Андрія Портнова, напередодні виборів в українських політичних колах завжди активізуються питання, пов’язані з історією.

"Це закономірність останніх кількох років. Чому це відбувається? За умов, коли політичні сили дуже мало відрізняються у своїх програмах, а, тим більше, у своїх реальних практиках, вони вдаються до історичних тем, аби відрізнитися одне від одної. Зараз піднімаються питання щодо Романа Шухевича, я переконаний, підніметься і тема Голодомору, радянської спадщини, - це свідчення того, що наближаються вибори. У мене таке відчуття, що ці теми на рівні суспільних настроїв не є першорядними. Можна дискутувати, чи це добре, чи погано, та це вже інша тема. Зараз, у переддень передвиборчої кампанії таких різних заяв, маніпуляцій, припущень та обіцянок буде щоразу більше", - наголосив Андрій Портнов.

Історик зауважив, що дотепер спроби українських політиків активно використовувати історичні теми для політичної мобілізації в Україні мали радше обмежений ефект. Також завдяки цьому, переконаний Андрій Портнов, в суспільстві ще вдається зберегти певну стабільність.

"Що справді важливо, що Україна надалі не має концепції і стратегії державної політики пам’яті. Це прикро", - додав Андрій Портнов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Павло 21 вересня 2009, 13:24

  п.с. мені потрібна співпраця з розумними людьми, патріотами нашої спільної України. Я не представник жодного теперішнього штабу. В мене є друзі і підтримка у всіх регіонах (від Львову до Донецька), я не роблю з мовного, історичного, релігійного чи ін. конфліктів проблеми. Ці питання самі собою вирішить час, а от дійсно конфлікт з цього роблять ті, кому вигідно. звертайтесь [email protected]

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Павло 21 вересня 2009, 13:19

  Історик не просто поговорити вирішив, якби ж думку історика всі почули і зрозуміли: політики від виборів до виборів тримають нас в зомбованому стані, закидають нам інформацію, яка просто розвиває суперечності між населенням країни і засмічує мізки... а що найбільш неприємно - для політиків вся ця історія, про яку вони так гаряче дискутують "до лампочки", це лише інструмент, яким народ розосереджується. Якби хоч на кожну 1000 українців одного такого історика, який тверезо мислить і який старається говорити, старається людям щось підказати, то можливо був би новий майдан, але з нормальним результатом, а не те, що ми маємо зараз. Тоді ми довірились, зараз не можна, немає кому... Влада має лишитись в народу

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Марта 24 червня 2009, 18:21

  Это к чему? Что скоро выборы и так все знают, историку просто поговорить захотелось.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук