Заява журналістів: ситуація в країні є загрозливою
Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Незалежна медіа-профспілка (НМПУ) та Комісія з журналістської етики висловили обурення фактом жорстокого побиття журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновол.
Про це йдеться у спільній заяві НСЖУ та НМПУ, до якої приєдналася також Комісія з журналістської етики.
«Тетяна – активістка Євромайдану, є автором та блогером «Української правди». У своїх журналістських розслідуваннях вона викривала корупційну діяльність високопосадовців та державних чиновників», - зазначено у заяві.
За словами колег, у день перед побиттям Тетяна Чорновол проводила зйомку маєтків Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та генпрокурора Віктора Пшонки.
НСЖУ та НМПУ нагадують про те, що вони продовжують вимагати відставки міністра внутрішніх справ за його бездіяльність у справі покарання винних у нападах та побиттях журналістів.
«Факти застосування сили до працівників ЗМІ з боку як правоохоронних органів, так і невідомих молодиків спортивної статури, які супроводжують провладні заходи, набувають загрозливих масштабів. Протягом кількох останніх тижнів близько півсотні журналістів було побито під час силового розгону правоохоронцями учасників мирних протестів. Жодного з винних не покарано. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку. А міністр або не контролює ситуацію у відомстві, або ж є ініціатором відповідних вказівок, які спричинять агресію з боку його підлеглих до співробітників засобів масової інформації», - наголошують журналісти у заяві.
Також НСЖУ та НМПУ звертаються до Європейської федерації журналістів з проханням направити в Україну делегацію ЄФЖ, яка б допомогла у ситуації з проявами насилля щодо журналістів, і проконсультувала, як захищатися і як діяти постраждалим.
«Також будемо просити, щоб представники ЄФЖ оприлюднили звіт про ситуацію в Україні серед професійних журналістських асоціацій та мас-медіа Європи і світу, - йдеться у заяві. - Спілка журналістів та Медіа-профспілка наголошують, що нинішня ситуація в країні є загрозливою і дискредитує не тільки силові відомства, а й владу в цілому».
Своєю чергою Комісія з журналістської етики звернулася до журналістів з проханням продемонструвати цехову солідарність і не замовчувати історію з побиттям Тетяни Чорновол та його розслідуванням.
«Ми також вимагаємо від керівників правоохоронних органів взяти на себе всю відповідальність за випадки побиття журналістів та пояснити, що саме робитиме МВС, Прокуратура та СБУ для забезпечення права на професію журналіста в Україні», - зазначив голова Комісії Володимир Мостовий.
Нагадаємо, сьогодні вночі невідомі побили журналістку, активістку Євромайдану Тетяну Чорновол. Міліція доставила її у травмпункт. У журналістки струс мозку та численні гематоми. О 4-й годині ранку Тетяну перевезли до лікарні в Києві.
За фактом побиття Тетяни Чорновол відкрито кримінальне провадження.