Shell знайшла сланцевий газ у Харківській області
У Харківській області розвідувальне буріння на свердловині "Біляївська-400", яке веде компанія Shell в рамках договору про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", підтвердило наявність запасів нетрадиційного газу. Про це заявив заступник голови ОДА Юрій Сапронов в інтерв'ю каналу "Банківське телебачення".
"Перший етап підходить до завершення: розвідувальне буріння компанії Royal Dutch Shell в Первомайському районі на свердловині "Біляївська-400" повністю завершено. Повністю пройдені проектні 5 тис. м, і, за даними фахівців, результат: газопроявлення – позитивне", – заявив Спронов.
Він висловив сподівання, що видобуток нетрадиційного газу в промислових обсягах в Україні дозволить повністю забезпечити внутрішні потреби країни, а надалі – вийти на ринок експорту газу.
"Ми сподіваємося, що Україна до 2020 року зможе повністю забезпечити внутрішні потреби населення і промисловості в газі, а в майбутньому стати газовим експортером. Це шлях до енергетичної незалежності країни", – сказав Сапронов.
Нагадаємо, у червні Shell і ПАТ "Укргазвидобування" почали будівництво майданчика для буріння другої свердловини в Харківській області. Пошукова свердловина Ново-Мечебилівська-100 стане другою свердловиною (перша – Біляївська-400), яка буде побудована в рамках проекту спільної діяльності Shell і "Укргазвидобування".
Частки Shell і ПАТ "Укргазвидобування" в цьому проекті становлять 50% кожна.
Як відомо, Україна 2012 року провела три конкурси на укладення УРП: щодо Юзівської (Харківська та Донецька обл.), Олеської (Львівська та Івано-Франківська обл.) та Скіфської (глибоководний шельф Чорного моря) ділянок.
Переможцями конкурсу на розробку Олеської ділянки стала американська Chevron, Юзівської – англо-голландська Shell, Скіфської – консорціум на чолі з американською ExxonMobіl (40%, оператор), Shell (35%), австрійська OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15%) і НАК "Надра України" (10%).
Додамо, 3 жовтня Львівська облрада погодила проект Угоди про видобування сланцевого газу у Львівській області. За це рішення проголосували фракції УДАРу та «Батьківщини», ВО «Свобода» голосувала проти.