Жодна держава, окрім РФ, не визнала незалежності Криму, – Мін’юст
Станом на 18 березня жодна держава, окрім Російської Федерації, не визнала незалежності Автономною Республіки Крим. Неконституційний референдум щодо цього питання відбувся 16 березня.
У Міністерстві юстиції України наголошують, що на сьогодні США, Канада, Японія, Великобританія, Франція, Італія, Австрія, Румунія, Албанія, Литва та Німеччина заявили про невизнання «референдуму» про входження Криму до Російської Федерації.
Очільник відомства Павло Петренко заявив, що Мін’юст надасть усі факти порушень, допущених під час проведення «референдуму» в Криму, до Європейського суду з прав людини та ОБСЄ.
«Про масові порушення, які готувалися Росією на так званий «референдум» щодо приєднання Криму до Російської Федерації, було відомо заздалегідь. Проте навіть за цих обставин, та кількість виборців, які нібито взяли участь у референдумі та проголосували «за», щонайменше у 10 разів більша за реальну. Беззаконня та фальсифікація – це не волевиявлення народу, це злочин», - наголосив Петренко.
Нагадаємо, що раніше українське МЗС закликало міжнародне співтовариство не визнавати Республіку Крим.
16 березня в Криму, за військової та політичної підтримки Російської Федерації, пройшов неконституційний референдум про приєднання півострова до Росії. 17 березня парламент Криму проголосив незалежність Криму і водночас звернувся до РФ з проханням приєднати Республіку Крим. Цього ж дня президент РФ Володимир Путін підписав указ «Про визнання Республіки Крим», відповідно до якого вона визнана незалежною державою. 18 березня 2014 року Путін, самопроголошений «голова» Верховної Ради Криму Володимир Константинов, самопроголошений прем’єр-міністр Криму Сергій Аксьонов та мер Севастополя Олексій Чалий підписали договір про прийняття Криму до складу Росії. А у Міністерстві зовнішніх справ України заявили, що рішення про прийняття Криму до складу РФ є недемократичним і юридично неправомірним.