Українську журналістку побили під час протестів у США
У Христини Шевченко зламані пальці на нозі та травма голови
На журналістку «Голосу Америки» Христину Шевченко напали під час висвітлення протестів в американському місті Санта-Моніка, у результаті чого їй зламали пальці на нозі та травмували голову.
Про інцидент журналістка повідомила 2 червня на своїй сторінці у Facebook, пише «Детектор. Медіа». Пізніше вона закрила допис для публічного доступу через расистські та образливі коментарі інших користувачів.
«У Санта-Моніці знімала відео, як активісти/лутери увірвались у магазин. Десь 10 хвилин ніхто не чіпав, а потім момент – і в очах потемніло від удару кулаком у тім’я. Я вирубилась на кілька секунд і впала. Штатив з камерою також впали мені на стопу. Я почала кричати, що я – преса, і мені вдалось стати на одну ногу. Далі почала підстрибуючи іти до машини, знайшлась одна жінка, яка мені допомогла. Поліції не було», – написала Христина Шевченко.
У швидкій журналістці сказали, що в неї перелом двох пальців на нозі і легка травма голови. За її словами, у лікарні разом із нею були також інші учасники протестів, травмовані цеглою чи осколками, лікарі не встигали надавати всім допомогу.
«Вдарив мене афроамериканський хлопчина, свідки чули, як перед ударом він закричав: "Давай вкрадемо у неї камеру". Ну і те, що у мене білий колір шкіри, імхо, зіграло роль. Нападника встигла навіть відзняти», – додала журналістка.
Додамо, що тривалий час Христина Шевченко була журналісткою 24 каналу у Львові.
Раніше під час висвітлення протестів у США травмувалися й інші журналісти. Зокрема, знімальна група Deutsche Welle 31 травня потрапила під обстріл поліції під час протестів в Міннеаполісі, також від гумових куль поліцейських постраждала знімальна група Reuters. Крім того, поліція затримала знімальну групу телеканалу CNN в прямому ефірі під час зйомок репортажу з Міннеаполісу.
Нагадаємо, що масові протести в поєднанні з погромами та мародерством у різних містах США розпочалися після смерті 25 травня афроамериканця Джорджа Флойда. У мережу потрапило відео його затримання білошкірими поліцейськими, під час якого один з правоохоронців притискав коліном шию Флойда до землі, який казав, що задихається. Пізніше лікарі констатували смерть чоловіка.
Згідно з офіційною версією судмедекспертів, Флойд помер від слабкого здоров'я в поєднанні з стресом від затримання. Приватна експертиза встановила, що він помер через відсутність кровотоку у мозок.
Після інциденту усіх чотирьох поліцейських звільнили зі служби, а офіцера Дерека Човіна, який притискав Флойда до землі, арештували. Йому інкримінують убивство з необережності. Рідні Флойда зауважують, що розслідування обставин його смерті розпочалося тільки після поширення відео та подальшого розголосу.
У низці міст США через протести ввели комендантську годину, зокрема, у столиці Вашингтоні, а також у Беверлі Гіллс, Лос-Анджелесі, Денвері, Маямі, Атланті, Чикаго, Міннеаполісі, з якого розпочалися протести, Цинциннаті, Клівленді, Філадельфії. До стримування заворушень залучили нацгвардійців, уже затримали тисячі людей. За інформацією Associated Press, під час протестів уже загинули щонайменше 11 людей.