Держава подбає про зимову амуніцію для солдатів аж у середині жовтня. Проте вже зараз на Сході України температура вночі опускається до +3 градусів. Тож бійцям доводиться купувати одяг за власні гроші. Допомагають і волонтери. Вони намагаються «утеплити» військових ще у Львові, перед відправленням.
Традиційно у вівторок, четвер та суботу із 17:00 до 19:00 біля пам’ятника Королю Данилу волонтери збирають речі для вояків. Зараз вони дуже потребують теплого одягу – від шкарпеток до шапок і бушлатів. Однак кількість пожертвуваних грошей зменшилась під час так званого перемир'я, хоча солдати і далі залишаються оборонятись у бліндажах.
«Хлопці просять теплі шкарпетки, підштаники, термобілизну, куртки, шапки, рукавиці, спальники та намети. Зараз у Луганську ще холодніше, ніж у Львові, там вже 4 градуси. Українська форма не дуже якісна, вона розлізається за короткий час. І коли загоряється – плавиться і спричиняє сильніші опіки. Натомість іноземна форма якісніша і лише тліє при загорянні», – розповіла координатор збору речей ГО «Допомога фронту» Люба Возняк.
На Краківському ринку чимало варіантів військової форми. Є тут камуфляж українського виробництва та іноземний – він удвічі дорожчий. «Вітчизняні бушлати коштують 320-350 грн, камуфляжні костюми – 350-500 грн, футболки – від 50 грн, берці – від 300 грн, зимові шапки – 200 грн. Та для військових ми, звичайно, робимо знижки, навіть у збиток собі», – розповів про цінову палітру продавець Іван. Найнеобхідніша амуніція обійдеться бійцеві щонайменше у 1200 грн.
Держпідприємства уже шиють зимову військову форму, проте надійде вона до армійців не швидше, як у жовтні. Львівські нацгвардійці отримають теплі речі наприкінці вересня, не погребують і вживаною формою.
«Зараз іде постачання і на 80% військова форма уже пошита. У нас є стара вживана амуніція, яку ми можемо використовувати у холод. Тож всі учасники, які планують виїжджати в зону АТО, будуть забезпечені і теплою білизною, і верхнім одягом», – розказав начальник Західного теруправління Національної гвардії Юрій Аллеров.