Зони екологічного лиха Львівщини досліджуватимуть з висоти пташиного польоту

Головні новини Львова 09.09Зореслава Губарь, 9 вересня 2015, 16:34 829 0

Львів’яни отримали грант Freedom House та Міністерства закордонних справ Норвегії на реалізацію проекту «Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини». Відтак за допомогою квадрокоптера здійснюватимуть фото та відеофіксацію в тих місцевостях, де людина безпорадна.

«Ми, отримавши візуальну інформацію з повітря, зокрема знімки, можемо зробити карту цієї місцевості, зробити 3Д-модель місцевості і за допомогою цієї 3Д-моделі здійснювати заміри й аналізувати статистичну інформацію», – розповів тренер із застосування дрона Февзі Аметов.

За допомогою дрона збираються моніторити і фіксувати несанкціоновані звалища, забруднення річок, знищення лісів. Безпілотник зможе не лише знимкувати порушення, але й робити інші заміри.

«По суті, дрон – це можливість підняти будь-який сенсор у повітря. У цьому випадку просто використовуємо фотовідеокамеру, але по суті ми на нього можемо встановлювати і тепловізори, і газоаналізатори, і датчики радіометричного контролю», – додав Февзі Аметов.

«Це допомагає також зрозуміти різні явища, де можливі зсуви ґрунту і можуть загрожувати населеним пунктам. За допомогою дронів дуже легко визначити місця влиття в річки якихось забруднень. Коли ви знаходитесь на землі, складно зрозуміти, чи та річка міняє колір. За допомогою дрона ви зразу це побачите», – розповів голова Товариства «Зелений хрест» Олександр Волошинський.

Квадрокоптер може відлітати на кілометрову відстань, камера ж рухається так, як покерує пульт. Таким проектом зацікавилося обласний департамент екології та природних ресурсів. Там уже знають, які зони екологічного лиха потрібно дослідити найперше.

«Зараз дуже актуальне питання з незаконної вирубки лісів, це наші «легені», це наше повітря. Це питання несанкціонованих викидів забруднювальних речовин, зокрема якість поверхневих вод річок нашої області, особливо транскордонних – вона бажає бути кращою», – зазначила в.о. начальника відділу моніторингу та інформаційно-організаційного забезпечення управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Ольга Колодій.

Усі дослідження, які здійснять за допомогою квадрокоптера, обіцяють опублікувати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук