Зони екологічного лиха Львівщини досліджуватимуть з висоти пташиного польоту
Львів’яни отримали грант Freedom House та Міністерства закордонних справ Норвегії на реалізацію проекту «Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини». Відтак за допомогою квадрокоптера здійснюватимуть фото та відеофіксацію в тих місцевостях, де людина безпорадна.
«Ми, отримавши візуальну інформацію з повітря, зокрема знімки, можемо зробити карту цієї місцевості, зробити 3Д-модель місцевості і за допомогою цієї 3Д-моделі здійснювати заміри й аналізувати статистичну інформацію», – розповів тренер із застосування дрона Февзі Аметов.
За допомогою дрона збираються моніторити і фіксувати несанкціоновані звалища, забруднення річок, знищення лісів. Безпілотник зможе не лише знимкувати порушення, але й робити інші заміри.
«По суті, дрон – це можливість підняти будь-який сенсор у повітря. У цьому випадку просто використовуємо фотовідеокамеру, але по суті ми на нього можемо встановлювати і тепловізори, і газоаналізатори, і датчики радіометричного контролю», – додав Февзі Аметов.
«Це допомагає також зрозуміти різні явища, де можливі зсуви ґрунту і можуть загрожувати населеним пунктам. За допомогою дронів дуже легко визначити місця влиття в річки якихось забруднень. Коли ви знаходитесь на землі, складно зрозуміти, чи та річка міняє колір. За допомогою дрона ви зразу це побачите», – розповів голова Товариства «Зелений хрест» Олександр Волошинський.
Квадрокоптер може відлітати на кілометрову відстань, камера ж рухається так, як покерує пульт. Таким проектом зацікавилося обласний департамент екології та природних ресурсів. Там уже знають, які зони екологічного лиха потрібно дослідити найперше.
«Зараз дуже актуальне питання з незаконної вирубки лісів, це наші «легені», це наше повітря. Це питання несанкціонованих викидів забруднювальних речовин, зокрема якість поверхневих вод річок нашої області, особливо транскордонних – вона бажає бути кращою», – зазначила в.о. начальника відділу моніторингу та інформаційно-організаційного забезпечення управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Ольга Колодій.
Усі дослідження, які здійснять за допомогою квадрокоптера, обіцяють опублікувати.