Зорян Шкіряк не має наміру йти у відставку і бути цапом відбувайлом
Виконувач обов'язків голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк не має наміру подавати у відставку.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook повернувшись до Києва після довгої подорожі з Непалу.
«Ніколи в мені не сумнівайтеся! «Козла відпущення» з мене ніхто не зробить, не дочекаються! Бо є одна правда і вона очевидна. Ми відпрацювали на межі можливого. З боку ДСНС - без проколів», - зазначив він і додав, що за крісло він не тримається, але «козлом відпущення» ніколи не буде.
Шкіряк вважає себе жертвою путінської пропаганди.
«Щира подяка всім, хто вірив, чекав і не звертав уваги на тонни бруду, брехні, чорнухи і відвертої брехні, яка поширювалася в останні дні в ЗМІ та мережах і так швидко підхопилася путінської пропагандою! Просто, напевно, дуже вже я комусь заважаю», - написав він.
Раніше повідомлялося, що 7 травня в 3:53 літак Іл-76 Міноборони України приземлився в міжнародному аеропорту «Бориспіль». На борту літака перебувала українська експедиція на чолі зі Шкіряком, 87 евакуйованих осіб, з них 76 громадян України і 11 громадян інших держав, у тому числі Росії, співробітники ДСНС, група дипломатів МЗС України, журналісти.
Як передає УНІАН, Шкіряк також повідомив, що спочатку пропонував альтернативний варіант евакуації ще 27-28 квітня.
«Він був відпрацьований ... він був у 2-3 рази дешевший, ніж той, який вже відбувся ... Потрібно було діяти іншим шляхом і ми б значно швидше мали б можливість евакуювати наших людей», - зазначив він.
Крім того Шкіряк висловив думку, що найголовніша помилка полягала в тому, що не було єдиного центру управління, не було чіткої взаємодії між ДСНС і Міноборони.
Коментуючи участь у поїздці Катерини Храмової, яку називають громадянською дружиною Шкіряка, він зазначив, що Храмова в цій поїздці була як волонтер і досвідчена в східних практиках людина.
«Саме з такою місією я погодився на те, щоб вона взяла участь в цій поїздці», - зазначив Шкіряк.
Нагадаємо, 25 квітня в Непалі стався потужний землетрус в результаті якого загинули близько 8 тис. чоловік.
29 квітня туди вилетів літак рятувальників з України. Після прильоту у проміжний пункт в Делі цей літак зламався. У підсумку українську операцію з порятунку громадян України з Непалу вдалося завершити тільки 7 травня.