16 фактів про трамвай на Сихів
Головний транспортний проект 2016 року у коротких поясненнях
0Трамвайну колію, яка з’єднає найбільший житловий масив Львова з центром, сихівчани чекали роками і ось вже восени пустять перший трамвай по новій колії.
ZAXID.NET розповідає, як проходить будівництво трамвайної колії на Сихів, пояснює, чому виникають затримки, і відповідає, коли його все-таки запустять.
***
На кінці маршруту за ринком «Санта Барбара» вже облаштовано дренажні колодязі, водяні переходи, відсипана основа для будівництва розворотного кільця. Тут буде кінцева зупинка трамваю та диспетчерський пункт.
Довго велися переговори щодо долі ринку «Санта Барбара» і попередньо було досягнуто згоди з підприємцями про перенесення торговельних павільйонів на вул. Антонича. Наразі сторони мають підписати меморандум. До ринку вже зроблена основа, встановлені трамвайні плити, рейки, хідники та замощено ділянку римським каменем.
Уже почали облаштовувати зупинки та вимостили їх хідниками. Усього по маршруту буде 24 зупинки, 9 з яких облаштують для людей з особливими потребами. Краї зупинок вимостять тактильною плиткою.
Фото з офіційного сайту корпорації «Електрон»
За кошти ЄБРР придбають сім нових низькопідлогових трамваїв для Львова, які курсуватимуть в тому числі і по маршруту нової трамвайної колії на Сихів. Тендер виграв львівський «Електрон».
Біля трамвайної колії розпочали роботи з благоустрою газонів - повертають знятий шар грунту, щоб навесні тут виросла трава.
Для завершення робіт по облаштуванню запасного розворотного кільця залишилося вкласти рейки та замостити ділянку римським каменем.
На Сихівському мості, що з’єднує дві частини проекту, завершують замощувати трамвайну колію римським каменем.
Уже почали облаштовувати з’їзд з просп. Червоної Калини на вул. Хуторівка.
Завершення проекту затрималося через непередбачувану потребу у заміні аварійного колектора. На це не було закладено коштів, але ЄБРР виділив додатково шість млн євро на вирішення цього питання. Тому нещодавно розпочали будівництво колектора.
На ділянці поруч з входом у парк «Залізна Вода» монтують труби нового колектора, після чого засиплять котлован піском.
Там уже збудовано камеру, за якою встановили чотири секції труби, які частково засипали піском.
Трамвайну колію неможливо збудувати якісно, поки триває зима. Як тільки настане потепління - розпочнуться активні роботи. І вже, як обіцяють підрядники, восени трамвай поїде.
Технічний нагляд та контроль за використанням коштів здійснює французька компанія «Еджіс Інтернешнл».
Завдяки новій трамвайній колії з Сихова до центру можна буде комфортно дістатися за 25-30 хв. Окрім цього, трамвай є одним з найбільш екологічних видів транспорту. Завдяки скороченню викидів СО2 сихівчани відчують покращення екологічного стану в районі Сихова.
Інфографіка: фейсбук-спільнота «Я люблю трамвай»
Будівництво трамвайної колії на Сихів передбачено Генеральним планом Львова. Згідно з проектом, буде прокладено 11,5 км колії в обидва боки по вул. Стуса, вздовж пр. Червоної Калини до ринку «Санта Барбара». Тендер на виконання робіт виграла компанія «ONUR» (Туреччина). Технічний нагляд за ремонтними роботами здійснює французька компанія «Еджіс Інтернешнл».
Інфографіка: фейсбук-спільнота «Я люблю трамвай»
Із Сихова до центру трамваєм можна буде дістатися за 25-30 хвилин. Окрім цього, проект має на меті зменшити транспортне навантаження найбільшого житлового масиву Львова (150 000 мешканців), що матиме позитивний вплив на екологічну ситуацію району та соціальний добробут львів’ян.
Проект реалізовується за рахунок кредиту від ЄБРР у розмірі 12 млн. євро, гранту німецького уряду у 5 млн. євро, технічної допомоги ЄС у розмірі 1,5 млн. євро та за кошти з міського бюджету – 8,850 млн. євро.
Усі фотографії Ірини Середи.